drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Lifestyle

Jak zapobiec przedwczesnemu siwieniu włosów?

W obecnych czasach bardzo częste stało się przedwczesne siwienie włosów. Może to być spowodowane dość zróżnicowanymi czynnikami, wśród których można wymienić na przykład palenie papierosów. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, a także poznać sposoby, dzięki którym można zapobiec przedwczesnemu siwieniu włosów.

Palenie papierosów

Palenie papierosów w bardzo niekorzystny sposób wpływa na organizm człowieka i przyspiesza w nim wszystkie procesy starzenia się. U osoby, która regularnie pali cera staje się szara, pojawiają się zmarszczki, a także włosy przedwcześnie zaczynają siwieć. Dlatego w celu zapobiegania przedwczesnemu siwieniu warto zrezygnować z palenia oraz zastąpić je wykonywaniem umiarkowanej aktywności fizycznej. Dzięki temu nasz organizm będzie w odpowiedni sposób dotleniony, co w znaczący sposób wpłynie zarówno na nasze zdrowie, jak i na kolor naszych włosów.

Stres oksydacyjny

Przedwczesne siwienie włosów może być również spowodowane występowaniem stresu oksydacyjnego. Stres oksydacyjny w dużej mierze przyczyna się do wcześniejszego rozpoczęcia się procesów starzenia, a także związany jest z pojawianiem się w ciele człowieka nadmiernej ilości wolnych rodników. Ma to dość duży wpływ na ogólną kondycję oraz stan naszych włosów. Dzięki aktywności wolnych rodników może dość do przedwczesnego siwienia się włosów, co zdecydowanie nie jest dla nas korzystnym rozwiązaniem.

Niedobór witamin z grupy B

Niedobór witamin z grupy B również może mieć bardzo niekorzystny wpływ na stan naszych włosów, co sprawia, że mogą one przedwcześnie siwieć. Tego rodzaju witaminy mają dość szeroki wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, dlatego warto włączyć do codziennej diety produkty, które je zawierają. Dzięki temu z powodzeniem możemy opóźnić procesy przedwczesnego siwienia włosów, co będzie dla nas zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu do późnej starości będziemy posiadać włosy w bardzo dobrej kondycji.

Drożdże

Bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję włosów może mieć również taki składnik diety jak drożdże. Dlatego warto włączyć je do swoich codziennych posiłków lub spożywać w samodzielnej formie. W składzie drożdży można znaleźć bardzo dobrze przyswajalne białko, co jest korzystne dla całego funkcjonowania organizmu człowieka. Oprócz tego znajdują się w nich liczne witaminy z grupy B, które również mają pozytywny wpływ na włosy. Składniki aktywne, które znajdują się w drożdżach mają bardzo duży wpływ na proces pigmentacji, który odbywa się we włosach.

Minerały

Przedwczesne siwienie włosów może mieć również związek z niedoborem substancji mineralnych, które występują w organizmie człowieka. Dlatego w celu utrzymania swoich włosów w bardzo dobrej kondycji warto zadbać na co dzień o odpowiednio zbilansowaną dietę. Dzięki temu nasze włosy będą dobrze napigmentowane, co zdecydowanie opóźni proces przedwczesnego siwienia włosów. Będzie to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wielu osób. Dlatego warto włączyć odpowiednią suplementację do swojej codziennej diety.