drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Akcesoria do karmienia piersią
Lifestyle

Akcesoria do karmienia piersią

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych dostępne są dobrej jakości akcesoria do karmienia piersią. Są bardzo funkcjonalne i oferowane w przystępnych cenach. Dzięki nim karmienie piersią jest znacząco ułatwione. Warto dowiedzieć się, które akcesoria będą najlepszym wyborem.

Akcesoria do karmienia piersią – jakie są najlepsze?

Jak się okazuje, pierwsze miesiące z niemowlęciem to spore wyzwanie dla rodziców. Po pojawieniu się pociechy w rodzinie życie często wywraca się do góry nogami, a codzienne problemy sprowadzane są do trzech podstawowych tematów. Mowa tutaj o jedzeniu maluszka, jego wypróżnieniach, a także śnie. W obecnych czasach oferowane są ciekawe i praktyczne akcesoria związane z karmieniem niemowlęcia https://gemini.pl/kategoria/ciaza-i-macierzynstwo/karmienie-piersia. Okazuje się, że lista produktów będzie się różniła głównie w zależności od sposobu karmienia dziecka. Warto zaznaczyć, że mamy, które planują karmić piersią, powinny przygotować sobie listę niezbędnych akcesoriów, będąc jeszcze w ciąży. Celem jest to, żeby w czasie pobytu w szpitalu można było z nich korzystać. Bardzo ceniona jest wygodna poduszka do karmienia. Najlepiej postawić na model ze zdejmowaną poszewką, którą można łatwo prać w pralce. Do tego istotny jest biustonosz do karmienia, najlepiej z odpinanymi miseczkami. Jeżeli mowa o akcesoriach do karmienia piersią, nie można zapomnieć o wkładkach laktacyjnych oraz maści do brodawek. Bardzo przydatne okazują się też liście kapusty. Dobrze mieć ich zapas w lodówce zwłaszcza podczas pierwszych dni po porodzie. Trzeba wiedzieć o tym, że okłady ze schłodzonych liści kapusty powinny przynieść ulgę, a ponadto zmniejszą obrzęk piersi w czasie bolesnego nawału pokarmu.

Jakie warto mieć akcesoria do karmienia piersią?

Każda mama powinna mieć laktator. Do tego bardzo przydatne są pojemniki na pokarm oraz butelka. Taki zestaw w razie potrzeby pozwoli na odciągnięcie mleka z piersi, a ponadto na jego odpowiednie przechowanie. Trzeba też skompletować butelki, smoczki do butelek, podgrzewacz, sterylizator, a także poduszkę do karmienia. Warto wiedzieć, że pewne akcesoria przydadzą się już podczas ciąży i to niezależnie od wybranego sposobu karmienia. Tego typu produktem jest między innymi poduszka do karmienia. O jej zakupie trzeba pomyśleć wcześniej. Pomimo tego że nazwa od razu sugeruje, że poduszkę wykorzystuje się w czasie zaspokajania głodu niemowlaka, to można znaleźć dla niej także szereg innych zastosowań. Przeważnie taka poduszka jest stosowana w okresie ciąży, zwłaszcza w czasie trzeciego trymestru. Okazuje się, że specjalnie wyprofilowany kształt, który przypomina nieco rogala, sprawia, iż przyszłe mamy wykorzystują taką poduszkę jako świetną pomoc w celu znalezienia wygodnej pozycji podczas snu. Co istotne, coraz większy brzuszek rządzi się swoimi prawami, z tego powodu taki produkt można zastosować jako skuteczne podparcie pod nogi. Poduszka do karmienia jest też idealna do tego, żeby odciążyć kręgosłup.