drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

psychiatra
Zdrowie

Korzystanie z pomocy psychologa online: 4 korzyści

Jak zmierzyć się z problemem bez wychodzenia z domu? Coraz więcej pacjentów zastanawia się nad korzystaniem z pomocy udzielanej przez psychologów w trybie online. Specjaliści w tej dziedzinie twierdzą, że dostęp do usług opieki psychologicznej online może okazać się przydatny, jeśli chcesz z miejsca zmierzyć się z trudnymi problemami, bez konieczności opuszczania bezpiecznego dla siebie środowiska. Poznaj także 4 inne korzyści wynikające z korzystania z opieki psychologicznej online!

1.Pozostanie anonimowym 

Psycholog oferujący poradę psychologiczną przez Internet zapewnia swoim pacjentom, do pewnego stopnia, anonimowość. Osoby korzystające z jego porad nie są zmuszone do konfrontacji z innymi pacjentami, na przykład w poczekalni gabinetu. Nie musisz też martwić się o wrażliwe dane personalne, które mogą zostać ujawnione innym ludziom, gdy zakładasz kartę w rejestracji. 

Ta anonimowość sprawia, że korzystanie z usług psychologa online jest jeszcze bardziej atrakcyjne i daje duże poczucie bezpieczeństwa. 

2.Dostęp do większego grona specjalistów

Kolejną ważną zaletą wynikającą z korzystania z konsultacji psychologicznych online jest fakt, że masz dostęp do większej liczby specjalistów. Nie musisz już dzwonić do kolejnych poradni i przychodni , aby znaleźć doświadczonego terapeutę dostępnego w Twoim mieście. Co więcej, możesz bez problemu skontaktować się z najlepszymi specjalistami z całego świata! Bez konieczności ponoszenia ogromnych środków finansowych na podróż i pobyt w wybranym miejscu.

3.Elastyczność czasowa

Decydując się na kontakt z psychologiem online możesz zaoszczędzić sporo czasu. Korzystając z usług psychologicznych w trybie zdalnym możesz dopasować godzinę spotkań do swojego stylu życia i harmonogramu obowiązków zawodowych – wielu specjalistów oferuje możliwość konsultacji nawet w godzinach wieczornych. Wybierz dogodną dla siebie porę i nie czekaj w kolejce! 

4.Ceny w zasięgu ręki

Nie mniej ważną zaletą psychologicznych usług online jest ich przystępna cena. Zazwyczaj wizyta tego rodzaju może być znacznie tańsza od konsultacji stacjonarnej – psycholog oferujący pomoc online nie musi wynajmować osobnego gabinetu, nie traci czasu na dojazdy do niego, a więc i ceny jego konsultacji mogą być niższe. 

Jak wspomniano powyżej, możesz skontaktować się z najbardziej doświadczonym specjalistą, bez względu na miejsce zamieszkania, ponosząc jedynie koszt za samą usługę – bez dojazdu i podobnych wydatków. To zapewnia możliwość dostępu do opieki bez ryzyka nadmiernego naruszenia domowego budżetu. 

Psycholog online to rozwiązanie umożliwiające skonfrontowanie swoich problemów w sposób anonimowy, elastyczny i przystępny cenowo. Jeśli zaczynasz rozważać taką możliwość, nie zwlekaj!