Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Olej kokosowy – cud kosmetyki i nie tylko

26 kwietnia 2021 olej kokosowy


Od jakiegoś czasu olej kokosowy jest powszechnie dostępny – można go znaleźć w każdym markecie, a nawet w mniejszych sklepach spożywczych. Zwraca uwagę swoim stałym stanem skupienia, a także białym kolorem. Czy warto go wybrać? Zdecydowanie tak. Oleje roślinne na ogół są warte wyboru, bogate w cenne właściwości, a ten dodatkowo można wykorzystywać na przeróżne sposoby – nie tylko w kuchni!

Do celów kuchennych

Ten specyficzny tłuszcz, łatwo topiący się nawet pod wpływem ciepła ludzkiego ciała, kupić można w dwóch wersjach – rafinowanej i nierafinowanej. Jeśli chce się czuć cudowny zapach i posmak kokosa, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać taką właśnie wersję. Taki olej będzie doskonale pasował zwłaszcza do przyrządzania słodkości, na przykład smażenia pączków czy innych słodkich przekąsek, jakie przygotowuje się w głębokim tłuszczu. Jednak olej kokosowy pasuje też do dań wytrawnych, może świetnie podkreślać ich smak i dawać im nutkę egzotyki – ze smakiem kokosa związana jest zwłaszcza kuchnia indyjska. Warto zaś wybierać go nie tylko jako zamiennik tłuszczów zwierzęcych, niezdrowych i kalorycznych.
Poza tym olej ten świetnie pasuje do… kawy. Wystarczy raz przyrządzić sobie kawę paleo, z olejem kokosowym właśnie, by przekonać się, jak wiele można dzięki temu zyskać.

Wyjątkowy wpływ oleju kokosowego na urodę

Mając ten olej w kuchni, warto też zrobić z niego użytek w celach kosmetycznych. To wspaniały, w pełni naturalny kosmetyk, w dodatku wszechstronny. Można używać go zamiast balsamu do ciała, gdyż cudownie nawilża, a nawet zamiast kremu, choć nie jest polecany osobom, które mają tendencje do zatykania się porów skóry. Przede wszystkim jednak warto wybrać ten olej do włosów. Nie wszystkim typom pasm będzie odpowiadał, ale na pewno warto skusić się na próby, zwłaszcza że umili je piękny zapach kokosa. Olejowanie olejem kokosowym to czysta przyjemność i znakomity sposób na odżywienie włosów. Olejek można też nałożyć na końcówki włosów po myciu w celu ich nabłyszczenia i zabezpieczenia. Kiedy zaś, przy olejowaniu, pasma są potem zanadto obciążone, wystarczy aplikować produkt od połowy ich długości.

Poza tym warto zastosować olej z kokosa do opalania. Przyspiesza opalanie i pogłębia opaleniznę, a jednocześnie doskonale pielęgnuje skórę, co, biorąc pod uwagę fakt, jak mocno wysusza ją słońce, jest bezcenne.

Zaopatrzenie się w ten niedrogi, naturalny produkt pozwoli więc czerpać z niego liczne korzyści, korzystając z jego właściwości na różne sposoby. Warto to sprawdzić!

alergia

Redakcja drmedicus.pl

Nasza redakcja składa się z pasjonatów zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ból zęba w ciąży
Problemy z erekcją i libido
Akcesoria do karmienia piersią

Jesteś zainteresowany reklamą?