drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Makijaż wieczorowy
Uroda

Makijaż wieczorowy – jak stworzyć piękny i długotrwały look?

Na wielkie wyjście każdy z nas chce wyglądać najlepiej, jak się da. Dlatego też sięgamy po makijaż, aby ukryć niedoskonałości i wydobyć z naszej urody wszystko, co najlepsze. Wieczorowy make-up powinien być nie tylko zniewalający, ale też przede wszystkim odporny. Każdy chce, aby utrzymał się on na twarzy przez całą noc. Podpowiemy więc, jak sprawić, aby makijaż całą noc był nieskazitelny! Kilka prostych kroków, a efekt będzie świetny.

Makijaż wieczorowy na specjalne okazje – inspiracje

Najmodniejsze makijaże wieczorowe to takie, które po prostu najlepiej nam pasują! Warto właśnie tym kierować się przy doborze kolorów oraz stylu. Trzeba mieć na uwadze to, jakie mamy najlepsze punkty naszej urody, a także te, które chcielibyśmy poprawić. Każdy z nas ma coś, co mu w wyglądzie przeszkadza. Makijaż pozwala wydobyć to, co najlepsze, a delikatnie zatuszować drobne mankamenty. Pamiętaj np. o opadającej powiece, która nie pozwala na wszystkie rodzaje makijażu oka. Warto wtedy postawić na odpowiednie dobranie kolorów i ich rozblendowanie tak, aby nie pogłębiać załamania. Istotne jest także dobranie kolorów cieni do naszej karnacji i koloru oczu, a także odcienia szminki czy bronzera i różu.

Jak sprawić, żeby makijaż utrzymywał się całą noc?

Przede wszystkim trzeba użyć odpowiedniej bazy. Przedłuży ona trwałość całego makijażu. Możemy użyć rozświetlającej lub wbrew przeciwnie – matujące. Wszystko zależy od typu naszej cery. Następnie trzeba przypudrować nałożony podkład i korektor. Po skończonym makijażu spryskaj twarz fixerem. Jest to inaczej mówią utrwalacz do makijażu. Tak stworzony look będzie utrzymywał się całą noc! Warto zadbać również o odpowiednie nakładanie poszczególnych kosmetyków, aby były one równomiernie rozłożone oraz nie miały za grubej warstwy. Wszystko powinno tworzyć jednolitą całość.

Piękny i trwały makijaż na wielkie wyjście

Oczywiście trwały i piękny makijaż wymaga odpowiednich kosmetyków, a także nieco wprawy. Z każdym kolejnym wykonanym lookiem będzie nam szło coraz lepiej. Ważny aspekt to także przetestować kosmetyków pod kątem tego, co daje najlepszy efekt na naszej skórze. Dużo propozycji znajdziesz na stronie http://sophieczerymojasklep.pl. Pamiętaj także, żeby nie ryzykować sprawdzaniem nowego sposobu na makijaż tuż przed wielkim wyjściem. Zawsze lepiej z wyprzedzeniem przetestować różne rzeczy, aby gdy przyjdzie pora mieć idealny wygląd!