Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Narzędzie AI służące doborowi kosmetyków

3 marca 2022 kosmetyki

Dobór kosmetyków stosowanych na skórze jest niezwykle istotny. Niewłaściwe kosmetyki mogą nie tylko nie przynieść oczekiwanego rezultatu, ale też zaszkodzić skórze, powodując zaczerwienienia, zasuszenia oraz inne niepożądane zmiany. Jednocześnie niewygodne jest konsultowanie użycia każdego produktu ze specjalistą zarówno pod kątem finansowym, jak i czasowym. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być wtyczka wykorzystująca algorytm AI, która na podstawie przesłanego zdjęcia potrafi określić typ skóry i dobrać odpowiednie kosmetyki!

Co potrafi zdziałać sztuczna inteligencja?

Obecnie sztuczna inteligencja opiera się na uczących „sieciach neuronowych”. Zbiory uczące służą AI za wzorzec, na podstawie którego dokonuje określonych wyborów. Właśnie w ten sposób działają algorytmy rozpoznające skórę. Potrafią one odnaleźć na zdjęciu charakterystyczne zmiany skórne, a następnie zaklasyfikować je do danej grupy. Jeżeli określone zdjęcie zostanie przypisane do jakiejś grupy, z łatwością można zaproponować skuteczne kosmetyki. Przykładowo, jeżeli na zdjęciu znajdują się zaczerwienienia, algorytm zaproponuje produkty hipoalergiczne, które nie podrażniają naskórka. Sztuczna inteligencja posiada ogromne możliwości, a w połączeniu z zaawansowanymi technikami przetwarzania obrazów potrafi pomóc tysiącom osób zmagających się z problemami skórnymi.

Korzyści dla konsumentów i nie tylko

Algorytm AI umożliwiający odpowiedni dobór kosmetyków może zostać z łatwością podpięty do popularnych aplikacji czy stron internetowych zajmujących się sprzedażą kosmetyków. Korzyści wynikające z zastosowania algorytmów pojawiają się zarówno po stronie sklepu, jak i konsumenta. Precyzyjny dobór kosmetyków służących klientowi jest gwarantem pozytywnych opinii i rychłego powrotu do sklepu internetowego. Sprzedawca dzięki innowacji zyskuje na jakości sprzedaży i osiąga zaufane grono odbiorców, a sami konsumenci zyskują piękną skórę wolną od reakcji alergicznych czy niedoskonałości. 

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji to nie tylko gwarancja pozytywnych rezultatów, ale też wizytówka nowoczesności dla stron internetowych. Obecnie zaawansowane algorytmy w przestrzeni cyfrowej znajdują się niemal wszędzie. Większość efektów ich działań stało się codziennością tysięcy użytkowników, co pokazuje ich uniwersalność. Jeżeli dana strona korzysta z algorytmu interaktywnego, gdzie użytkownik sam może sprawdzić efekt działania, witryna natychmiast zyskuje na atrakcyjności. Nowinki technologiczne używane na stronach internetowych przyciągają odbiorców, ponieważ czują, że mają do czynienia z nowoczesną witryną. Prostym przykładem jest design stron. Konsumenci wolą przeglądać strony o nowoczesnej kresce i interaktywnych panelach opartych na estetycznych piktogramach zamiast spędzać czas na przestarzałych witrynach. Zastosowanie algorytmu do rozpoznawania zmian skórnych to kolejny krok w stronę oszałamiającej innowacyjności!

Prostota obsługi

Nowoczesne algorytmy same w sobie nie gwarantują sukcesu. Muszą cechować się prostotą obsługi, dzięki czemu staną się przystępne dla szerokiego grona odbiorców. W przypadku wtyczki do rozpoznawania skóry prostota jest motywem przewodnim. Żeby uzyskać satysfakcjonujące wyniki, wystarczy telefon i selfie. Zrobienie dobrego jakościowo zdjęcia z poziomu telefonu to obecnie żaden problem, biorąc pod uwagę zaawansowanie aparatów zamontowanych w smartfonach. Kiedyś dobranie odpowiednich kosmetyków wiązało się z wizytą u specjalisty, obecnie wystarczy… Dobre zdjęcie! Zobacz na stronie: http://biostage.pl/ 

alergia

Redakcja drmedicus.pl

Nasza redakcja składa się z pasjonatów zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Laserowe usuwanie naczynek
kosmetyki
Nici liftingujące

Jesteś zainteresowany reklamą?