W obecnych czasach wiele kobiet wykonuje manicure, zarówno na paznokciach u rąk, jak i paznokciach u stóp. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które ma wpływ na ogólny sposób prezentowania się każdej kobiety. Dzięki temu będzie ona idealnie wyglądała zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Dlatego warto rozważyć tego typu zabiegi. Jednak istnieją również pewne przeciwwskazania do manicure. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.
Ogólne przeciwwskazania
Manicure na paznokciach nie powinien zostać wykonywany w każdym przypadku, gdy się tego pragnie. Dlatego warto się dowiedzieć, jakie są ogólne przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Przede wszystkim manicure nie powinny robić osoby, u których na paznokciach i skórze rąk występują takie problemy jak drożdżyca czy też grzybica. Oprócz tego nie poleca się wykonywać manicure, gdy na rękach istnieją jakiekolwiek stany zapalne ropne oraz infekcyjne. Dodatkowo przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju stany alergiczne lub alergia na składniki preparatów wykorzystywanych podczas tworzenia manicure. Istotne jest również, aby nie robić tego typu zabiegów podczas aktywnych chorób wirusowych. Manicure nie warto również robić, jeśli pojawiają się u nas jakiekolwiek problemy z krzepnięciem krwi. W tym przypadku nawet mała ranka może spowodować szereg problemów. Dlatego warto w tym przypadku przemyśleć tego rodzaju zabiegi.
Przeciwwskazania do manicure klasycznego
Istnieją również specjalne przeciwwskazania do wykonywania manicure klasycznego. Podczas tradycyjnego zabiegu bardzo często wycinane są również skórki wokół paznokci. Dlatego z manicure klasycznego warto zrezygnować w przypadku występowania różnego rodzaju problemów w ich obrębie. Wśród nich można wymienić skaleczenia, zadrapania, a nawet wszelkiego rodzaju stany zapalne. Dzięki takim elementom zabieg może nie być dla nas w pełni bezpieczny, dlatego najlepiej do przełożyć na inny termin.
Przeciwwskazania do manicure hybrydowego
Manicure hybrydowy również ma pewne przeciwwskazania co do jego wykonywania, mimo że jest to zabieg o bardzo bezpiecznym charakterze. Przede wszystkim nie powinny go wykonywać żadne osoby, u których płytka paznokci jest w stosunkowo złym stanie. Sam manicure nie powinien w tym przypadku zaszkodzić, jednak jest on zazwyczaj zmywany zmywaczem, w którego składzie można znaleźć taką substancję jak aceton. Może ona w negatywny sposób wpłynąć na stan naszych paznokci, dzięki czemu ich kondycja dodatkowo się pogorszy.
Przeciwwskazania do manicure japońskiego
Wśród różnych rodzajów manicure można również wymienić manicure japoński. Ten rodzaj zabiegu również ma pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim manicure japońskiego nie powinno się wykonywać bezpośrednio po zdjęciu paznokci akrylowych lub żelowych. W tych przypadkach płytka paznokcia musi mieć odpowiedni czas na regenerację, dlatego warto wstrzymać się z tego rodzaju zabiegiem do czasu aż paznokcie nabiorą zdrowego wyglądu. Będzie to na pewno najlepsze możliwe rozwiązanie.