drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Zdrowie

Zieleń indocyjaninowa

Co jakiś czas pojawiają się nowe metody diagnozowania w okulistyce, dzięki czemu lekarze mogą skuteczniej rozpoznawać oraz leczyć ewentualne nieprawidłowości. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest angiografia fluoresceinowa. Co ten termin oznacza, przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Co to takiego angiografia fluoresceinowa

Jest to nowoczesna metoda badania dna oka stosowana w okulistyce. Rozwiązanie to wykorzystuje zjawisko, jakim jest fluorescencja do badania dna oka. Wykorzystywana jest do badania krążenia siatkówkowo-naczyniówkowego. Czynnikiem aktywnym jest zieleń indocyjaninowa i fluoresceiny. Są to nieprzepuszczane dla promieni urządzeń diagnostycznych substancje, dzięki którym możliwe jest uzyskanie obrazu wnętrza naczyń krwionośnych oraz organów ciała, ze szczególnym uwzględnieniem tętnic oraz żył.

Takie obrazowanie wspomagane fluorescencją z użyciem preparatów takich jak zieleń indocyjaninowa, jest bezpieczne dla pacjenta. Substancja ta charakteryzuje się szybkim wiązaniem z białkiem osocza, wydalaniem tylko przez wątrobę oraz okresem półtrwania około 4 minut. Gdy użyte zostanie specjalne oświetlenie, preparat ten jest doskonale widoczny, a wraz z nim wszystkie naczynia krwionośne w organizmie, w tym także te znajdujące się w gałce ocznej. Dzięki temu diagnostyka wszelkich zaburzeń oraz nieprawidłowości w ich działaniu jest szybka, oraz wygodna.

Na czym polega metoda angiografia z wykorzystaniem preparatu VERDYE?

Jednym z czołowych producentów preparatów do angiografii indocyjaninowej jest firma Diagnostic Green, producent zieleni indocyjaninowej VERDYE. Metoda, jaką marka zaprezentowała, jest skuteczna i prosta w zastosowaniu. Pierwszym krokiem jest wstrzyknięcie roztworu do krwiobiegu pacjenta. Znajdujące się w roztworze cząsteczki łączą się z białkiem osocza i w ten sposób rozprowadzane są po organizmie. Dzięki temu jest możliwe uzyskanie dokładnego obrazu naczyń krwionośnych, także tych znajdujących się w gałce ocznej. VERDYE jest stosowany dużo szerzej niż tylko w okulistyce. Może być wykorzystywany do wizualizacji naczyń krwionośnych we wszelkich zabiegach chirurgii ogólnej. Jest to tzw. dział Chirurgii Wspomaganej Zjawiskiem Fluorescencji.

Po zakończeniu badania preparat wraz z krwią trafia do wątroby, gdzie jest zatrzymywany, a następnie wydalany z organizmu bez żadnych efektów ubocznych. Warto zapoznać się z tą metodą i stosować ją w swoich gabinetach. Z pewnością przyniesie ona oczekiwane efekty, większą ilość pacjentów oraz wzrost renomy lekarza.

By zapewnić pacjentom usługi na najwyższym poziomie, konieczne jest sięganie po nowoczesne rozwiązania. Dlatego też warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu MDT, czołowego dostawcy sprzętu do gabinetów okulistycznych w kraju. Znajdziesz tutaj nie tylko informacje o wspomnianym preparacie Verdye, ale także ofertę na narzędzia oraz wysokiej klasy sprzęt okulistyczny.