drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Lifestyle

Prostownica nieniszcząca włosów – na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

Większość pań, które mają naturalnie kręcone lub lekko pofalowane włosy – marzą o lśniących, prostych „jak druty” włosach przez całe życie. Kobiety, które z natury mają poste włosy – też starają się je codziennie prostować, by nadać im jeszcze lepszy, gładszy efekt. Eksperci od włosów jednak radzą paniom, by te bardzo uważnie podchodziły do zakupu prostownicy, gdyż nieodpowiednio dobrany, słabej jakości sprzęt może doprowadzić do bardzo wielu szkód. Jak więc kupić prostownicę, która nie zniszczy włosów? Na co powinno zwrócić się szczególną uwagę przy jej zakupie?

Bogaty wybór ofert
W sklepach ze sprzętem można znaleźć dość spory wybór prostownic i to w bardzo zróżnicowanych cenach. Wiele pań udając się po swoją wymarzoną prostownicę – zwraca szczególną uwagę na jej design oraz na to, by konkretny model posiadał jak najwyższą temperaturę prostowania. Oprócz tego, warto koniecznie zwrócić uwagę także na inne, ważne (być może ważniejsze) kwestie, które wpłyną na to, czy dany model nie zniszczy całkowicie włosów swojej użytkowniczce. Znane marki polecają paniom obecnie przede wszystkim prostownice parowe, które przy pomocy ciepłej pary prostują pasma. Najlepiej jest zdecydować się na model, który posiada regulację temperatury. I tu na półkach można znaleźć prostownice, w których to temperatury regulowane są nawet od około 100 do 230 stopni Celsjusza. Panie niekoniecznie powinny prostować włosy na najwyższej z nich, gdyż codzienne zetknięcie takiego gorąca z włosem może przynieść niezbyt przychylne skutki naszej fryzurze. Lepiej jest zacząć od najniższej temperatury i przekonać się, iż efekt takiego prostowania jest naprawdę zadowalający.

Prostownica nieniszcząca włosów – czy to możliwe?
Zdecydowanie tak. Producenci z roku na rok wypuszczają na rynek coraz lepsze jakościowo modele, wyposażone w naprawdę innowacyjne cechy, które oprócz samego efektu wyprostowanych włosów, mają także za zadanie o nie w odpowiedni sposób zadbać. Wspomniany wyżej model prostownicy parowej, został stworzony tak, by zminimalizować ryzyko przypalenia włosów oraz ich wysuszania. Dzięki temu, iż para w odpowiedni sposób przenika do struktury włosa – nawilża je i nadaje im blasku i gładkości. W efekcie, kobieta cieszy się pięknymi, prostymi włosami, które wyglądają bardzo zdrowo i świeżo.

Jaką prostownicę wybrać?
Panie często decydują się na model z wyższej półki, gdyż myślą, iż wysoka cena jest gwarantem jakości danego sprzętu. Niestety, nie zawsze tak jest. Do zakupu prostownicy warto się odpowiednio przygotować i poczytać o kilku najbardziej znanych i doświadczonych firmach, które proponują klientom naprawdę świetnej jakości modele i to w niezwykle atrakcyjnych cenach. Jeżeli wcześniej nie mamy takiej możliwości, warto skonsultować się ze sprzedawcami w tej kwestii. Są to osoby z ogromną wiedzą o sprzęcie, który sprzedają, dlatego też warto precyzyjnie dowiedzieć się z czego zbudowany jest dany model, jakie cechy posiada, jakie funkcje i parametry wyróżniają go od innych dostępnych na rynku modeli.