drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

naturalne metody leczenia
Lifestyle

Naturalne metody leczenia – co warto wiedzieć?

Mimo wielu korzyści, jakie niesie za sobą medycyna zachodnia, coraz więcej osób zmienia swoje podejście do powszechnej opieki zdrowotnej. Obawy rodzi przede wszystkim ogólnodostępność różnych leków, które z łatwością można kupić bez recepty. Większość lekarzy medycyny konwencjonalnej skupia się jedynie na objawach, nie szukając prawdziwej przyczyny konkretnej dolegliwości. W XXI wieku, w erze rozwoju technologicznego i życia w ciągłym biegu, niewiele osób szuka źródła problemów. Zakorzeniona w nauce medycyna zachodnia, z całą pewnością ma wiele plusów, ale nie jest idealna.

Czym charakteryzują naturalne metody leczenia?

Systemy medyczne innych kultur, w tym Indii i Chin, wykorzystują naturalne metody leczenia, aby dotrzeć do rzeczywistego źródła danej choroby. Medycyna holistyczna charakteryzuje się leczeniem dolegliwości przy użyciu naturalnych substancji, skupia się na człowieku, jako całości oraz bierze pod uwagę okoliczności, w jakich funkcjonuje. Zdrowie fizyczne, duchowe oraz styl życia są ze sobą ściśle powiązane, a dysfunkcja jednej z tych rzeczy może prowadzić do niepożądanych reakcji ze strony organizmu.

Stosowane są różne techniki leczenia, które pomagają pacjentom, wziąć odpowiedzialność za własne samopoczucie oraz osiągnąć optymalny stan zdrowia. Najczęstszymi praktykami są: odpowiednia dieta, ćwiczenia, psychoterapia, medytacja oraz terapie alternatywne, takie jak akupunktura.

Jak znaleźć odpowiedniego lekarza?

Coraz więcej lekarzy medycyny zachodniej zaczyna patrzeć na swoich pacjentów w holistyczny sposób. Znacznie rzadziej przepisują antybiotyki na każdą możliwą przypadłość, starając się leczyć pacjentów w jak najmniej inwazyjny sposób. Jednak potrzeba dużo szczęścia, aby przypadkiem trafić do takiego gabinetu. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i przeczytanie opinii na temat danego lekarza przed umówieniem wizyty.

Poza tym można także skorzystać z pomocy osteopaty, naturopaty czy homeopaty. Są to osoby, które działają zgodnie z zasadami medycyny niekonwencjonalnej i nie wykorzystują sztucznie wytworzonych substancji.

Chociaż aktualnie ludzie żyją znacznie dłużej niż kiedyś, coraz częściej doświadczają wysokiego poziomu stresu i zmęczenia, spożywają żywność o niskich walorach zdrowotnych oraz narażeni są na ogromną ilość potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych. Dla wielu osób żyjących z przewlekłymi, trudnymi do zdiagnozowania chorobami, naturalne metody leczenia są rozwiązaniem, które bez wątpienia ułatwia codzienne funkcjonowanie.