drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

sposoby na piękne włosy
Lifestyle

Najlepsze sposoby na piękne włosy

Piękne włosy to wielka ozdoba każdej kobiety, zaś zaniedbane, zniszczone czy po prostu nijakie mogą odebrać wiele uroku. Warto więc poznać sposoby na piękne włosy i niezwłocznie wdrożyć je w życie. Efekty pojawią się szybko!

Odpowiednia pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja pasm to klucz do ich pięknego wyglądu. Nawet włosy zdrowe, niefarbowane, niezniszczone, gęste i grube potrzebują pielęgnacji, gdyż w dzisiejszych czasach pasma każdej osoby narażone są na wpływ niekorzystnych czynników, jak choćby słońce, twarda, kiepska woda, a także dieta uboga w składniki odżywcze. Pielęgnacja musi być przy tym dobrze dopasowana do rodzaju oraz potrzeb włosów. Z tym nie powinno być problemu, gdyż na rynku znaleźć można olbrzymi wybór kosmetyków, chemicznych i naturalnych, z całego świata. Wystarczy tylko określić potrzeby swoich włosów i dobrać dla nich produkty, najlepiej korzystając z porad zamieszczonych w sieci.

Dobry fryzjer

Niektóre kobiety szerokim łukiem omijają fryzjera, wiedząc, jak wiele szkody mogą wyrządzić na ich włosach mało zaangażowani i po prostu kiepscy fryzjerzy. Jednak trudno jest mieć naprawdę piękne, zadbane włosy choćby bez ich systematycznego podcinania. Mało co tak odbiera piękny wygląd fryzurze, jak rozdwojone, zniszczone „miotełki”, należy więc systematycznie podcinać pasma. Błędne jest przy tym myślenie, że samodzielnie zrobi się to lepiej, przede wszystkim jeśli chodzi o brak wysokiej jakości akcesoriów. Nożyczki muszą być bardzo ostre, inaczej będą łamać, a nie obcinać włosy, efekt będzie więc daleki od pożądanego.

Wybór dobrego fryzjera jest tym bardziej niezbędny gdy chce się wykonywać bardziej zaawansowane zabiegi, zwłaszcza koloryzację. Wykonana nieodpowiednio, kiepskimi kosmetykami, może zamienić włosy w kruszące się siano. Taki problem niestety ma wiele kobiet, a powodem tego jest przede wszystkim wybieranie tanich zakładów. Warto poświęcić nieco więcej pieniędzy, by efekt był znacznie lepszy.

Unikanie szkodliwych czynników

Każde włosy mają inną odporność, jednak ogólnie nie są one bardzo odporne, a przy tym jest wiele czynników, które im szkodzą. Kiedy chce się mieć piękne włosy, a takie mogą być tylko naprawdę zdrowe pasma, warto unikać przynajmniej tych czynników, których można. Są to agresywne zabiegi, jak koloryzacja, rozjaśnianie, trwała, ale też stylizacja na gorąco. Szkodliwy wpływ mają też niektóre kosmetyki, zwłaszcza wysuszające, na czele z lakierem do włosów czy pianką. Dobrym wyjściem może być więc zmiana uczesania, by stosowanie takich produktów nie było konieczne.