drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Jak podnieść estetykę swojego uśmiechu
Lifestyle

Jak podnieść estetykę swojego uśmiechu?

Twoje zęby nie są białe i zauważasz na nich przebarwienia? A może mają nieestetyczny kształt? W takim przypadku dobrym wyborem będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym prowadzącym zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej.

Co to jest stomatologia estetyczna?

Termin stomatologii estetycznej jest związany z rodzajem stomatologii skoncentrowanej głównie na wyglądzie zębów. Dzięki zabiegom wchodzącym w skład stomatologii estetycznej można spowodować, że uśmiech będzie wyglądać bardzo efektownie i natychmiast będzie przyciągać wzrok.

Dzisiaj takie usługi prowadzi niemalże każdy prywatny dentysta Kraków – stomatologiaswiatkowska.pl to jeden z gabinetów, w którym można skorzystać z takiej właśnie obsługi.

Stomatologia estetyczna – dla kogo jest przeznaczona?

Dzięki stomatologii estetycznej można poprawić wygląd zębów z różnymi rodzajami defektów estetycznych. Kiedy zatem warto udać się do stomatologa prowadzącego takie zabiegi?

Przede wszystkim stomatologia estetyczna rekomendowana jest wtedy, gdy zęby są przebarwione, mają żółtawy kolor. Pozwoli ona wtedy na ich dokładne oczyszczenie oraz wybielenie, by wyglądały estetycznie.

Również stomatologia estetyczna będzie dobrym wyborem, gdy zęby mają różne defekty pod kątem kształtu, na przykład są one ukruszone, bardzo wąskie, krótkie, co wpływa na wygląd uśmiechu negatywnie.

Dla wielu osób kompleksem mogą być też zbyt duże szpary pomiędzy zębami, w tym diastema pomiędzy jedynkami.

Zabiegi stomatologii estetycznej – co oferują gabinety?

Do kategorii stomatologii estetycznej zaliczana jest pełna paleta różnych zabiegów, dlatego też warto przyjrzeć im się bliżej. Jakie z nich wykonywane są najczęściej?

Wybielanie zębów – lampą, nakładkowe

Zabieg wybielania zębów jest najpopularniejszym zabiegiem estetycznym, który pozwala na poprawę wyglądu uśmiechu. Prowadzony jest on obecnie na dwa sposoby, czyli podczas jednej wizyty w gabinecie za pomocą lampy albo też z użyciem nakładek, które używane są w domu.

Licówki porcelanowe i kompozytowe – bonding

Za pomocą licówek można łatwo skorygować wygląd zębów – ich kształt oraz kolor. Są one umieszczane na przedniej części zęba. Stosowane są licówki porcelanowe, które są droższe, a także tańsze licówki kompozytowe z materiału, z którego wykonuje się plomby.

Higienizacja zębów

Ten zabieg stomatologiczny również ma zastosowanie estetycznej. Czyszczenie zębów przez ich skaling i piaskowanie pozwala na usunięcie przebarwień, osadów, kamienia. Taki zabieg przygotowuje też zęby do innych procedur, w tym do wybielania i nakładania licówek.