drmedicus.pl

drmedicus – zdrowie, dieta, lifestyle, uroda

Lifestyle

Wypadanie włosów po farbowaniu

W obecnych czasach każda kobieta pragnie bardzo dobrze się prezentować, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. W tym celu bardzo często w ostatnich latach kobiety farbują swoje włosy na różne kolory. Dzięki temu dużo bardziej atrakcyjnie się prezentują. Włosy można farbować zarówno na swój naturalny kolor, jak i na zupełnie inny. Częstą przypadłością jest wypadanie włosów po farbowaniu. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Starzenie się włosów

Gdy nasz organizm się starzeje to starzeją się również włosy. Włosy tracą swój pigment, czyli melaminę. Odpowiada on za kolor włosów, a więc, gdy pigmentu jest w nich mniej to tracą one swoją naturalną barwę. Oprócz tego włosy stają się również mniej miękkie, błyszczące oraz tracą swój zdrowy wygląd. W przypadku starzenia się włosów oraz ich siwienia bardzo wiele osób sięga po farbę do włosów, aby zamaskować pojawiający się problem.

Farba do włosów

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane farby do włosów, które różnią się względem siebie przede wszystkim właściwościami. Mogą być one zarówno w pełni trwałe, jak i półtrwałe. Wybór trwałej farby do włosów przede wszystkim polecany jest osobom, które chcą w drastyczny sposób zmienić swój kolor włosów lub pojawiły się u nich pierwsze oznaki siwienia włosów. Natomiast farby półtrwałe jedynie w delikatny sposób podkreślają nasz naturalny kolor włosów, dlatego warto w odpowiedni sposób zastanowić się nad wyborem konkretnego produktu.

Skład farby do włosów

Farba do włosów w swoim składzie zawiera bardzo zróżnicowane substancje chemiczne. Spełniają one szereg ról. Przede wszystkim sprawiają, że łuska włosa zostaje otwarta, a także dzięki nim barwnik jest odpowiednio rozprowadzany w strukturze włosów. Na samym końcu łuski włosów są zamykane. Farby do włosów można znaleźć w sprzedaży w bardzo różnych wariantach. To od naszych indywidualnych preferencji i gustu zależy wybór konkretnego produktu.

Bezpieczeństwo farby do włosów

Farby do włosów to produkty stosunkowo bezpieczne podczas użytkowania. Jednak korzystanie z nich może również wywołać pewne negatywne konsekwencje, dlatego warto na nie zwrócić wcześniej swoją uwagę. Przede wszystkim przed farbowaniem warto zapoznać się z instrukcją obsługi danego produktu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak z niego w odpowiedni sposób korzystać, aby nie popełnić żadnych błędów. Jest to bardzo istotna kwestia w całym procesie.

Wypadanie włosów

Po farbowaniu włosów mogą zdarzyć się różne niepożądane konsekwencje. Wśród nich można na przykład wymienić wypadanie włosów. Może być to związane w szczególności z niewłaściwym wyborem farby, zbyt częstym farbowaniem lub popełnieniem błędów podczas farbowania. Jeśli cały proces zostanie przeprowadzony w sposób w pełni prawidłowy to nich nie powinno się stać z włosami. W obecnych czasach bardzo wiele kobiet farbuje włosy, jednak powinno się również w odpowiedni sposób zadbać o pielęgnację tej części ciała. Warto stosować na przykład odżywki lub maski, które będą w odpowiedni sposób dobrane do naszego typu włosów.