Świeże zioła, które uratują Twoje serce

świeże zioła

Chciałbyś wiedzieć w jakiej kondycji jest twoje serce i jak o nie dbać? Z pewnością ta wiedza bardzo by Ci się przydała. Lekarze radzą, aby otoczyć ten organ szczególną opieką, jednak łatwo się zgubić w gąszczu medycznych zaleceń. Co jest zatem najważniejsze?

Często na własne życzenie pogarszamy stan naszego serca. Zła dieta, liczne używki, brak ruchu i stres znacznie je osłabiają. Jeśli zatem chcesz wzmocnić ten organ, oprócz wprowadzenia do codziennego planu dnia kilku ćwiczeń, musisz pamiętać także o odpowiedniej diecie. A w niej kluczowe znaczenie odgrywają zioła bogate w witaminy i kwasy tłuszczowe.

Jak świeże zioła mogą pomóc Twojemu sercu?

Badania naukowe ostatnich lat dostarczyły niezbitych dowodów na to, że świeże zioła1, takie jak głóg, miłorząb dwuklapowy, imbir czy kolendra, wspomagają prawidłową pracę serca. Mają one w swym składzie naturalne glikozydy nasercowe2, które regulują pracę całego układu krwionośnego. Nie to jest jednak ich główną zaletą. Przede wszystkim pomagają one obniżyć stężenie tłuszczów we krwi, zapobiegają zmianom miażdżycowym, łagodzą stres i działają uspokajająco.

Każdego roku polscy zielarze wytwarzają ponad 20 tysięcy ton ziół wzmacniających serce. Gotowe mieszanki można kupić w sklepach zielarskich i aptekach. Jednak korzystaj z nich mądrze. Niektóre zioła mogą wywołać u Ciebie szereg skutków ubocznych. Dowiedz się, które są najbezpieczniejsze i jak prawidłowo je przyrządzić. W magazynie medycznym Dr Medicus znajdziesz wiele przydatnych artykułów i opracowań medycznych, które pomogą Ci stworzyć najlepszą dla Ciebie kompozycję. Pamiętaj – serce masz tylko jedno!

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą prenumeraty miesięcznika Dr Medicus

1J. Górnicka, Choroby układu krążenia, warszawa 2013, s. 73
2A. Miczke, Diagnostyka i leczenie choroby niedokrwiennej serca, Poznań 2011, s. 114