Woda utleniona – naturalny lek do codziennego użytku

zastosowanie woda utleniona

Woda utleniona, a właściwie nadtlenek wodoru (H2O2), dla wielu z nas jest oczywistym wyborem, gdy w grę wchodzi dezynfekcja ran i zapobieganie zakażeniu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wiele dodatkowych właściwości zdrowotnych posiada ta substancja. Warto wiedzieć, że może ona skutecznie wspomagać nasz organizm w walce z miażdżycą, chorobami serca, udarem mózgu, nowotworami czy cukrzycą.

Kilka kropel na zdrowie

Wydawać by się mogło, że woda utleniona niekoniecznie nadaje się do picia. Z racji swego działania, kojarzymy ją raczej z, doraźnie stosowanym na rany czy skaleczenia, medykamentem. Tymczasem, liczne grono badaczy sugeruje, że nadtlenek wodoru dobrze działa jako… dodatek do zwykłej wody. Twierdzą oni, że regularne spożywanie wody utlenionej wpływa na lepsze nawodnienie organizmu.

Co więcej picie szklanki wody z dodatkiem nadtlenku wodoru rano, na czczo, wydatnie wspomaga wydalanie z pęcherzyka żółciowego zgęstniałej przez noc żółci. A ta, jak wiemy, jest czynnikiem kamieniotwórczym. Dodajmy jeszcze do tego, że woda utleniona poprawia utlenienie naszego organizmu, podnosząc ogólną kondycję i stan naszego zdrowia.

To bardzo ważna kwestia. Nie można zapominać o tym, że dzięki odpowiedniej zawartości tlenu w naszych komórkach, organizm jest w stanie wytwarzać znacznie więcej energii. I, co naturalne, o wiele lepiej ją spożytkować. Dolegliwości takie jak zmęczenie czy osłabienie przestają być dokuczliwe lub znacząco się zmniejszają.

Woda utleniona niszczy też wolne rodniki (które są odpowiedzialne za rozwijanie się miażdżycy, choroby serca, nowotwory, cukrzycę i udary mózgu) oraz mikroflorę – na czele z niebezpiecznymi grzybami, wirusami, bakteriami i pasożytami.

Siedzący tryb życia

Współczesny świat nie skłania nas do przesadnie dużej aktywności fizycznej. Wszędzie można dojechać samochodem, autobusem czy tramwajem. W pracy obowiązki wykonujemy zazwyczaj w pozycji siedzącej. Podobnie rzecz dzieje się w domu. Jeśli dodamy do tego złą dietę i toksyny zawarte w produktach – możemy śmiało stwierdzić, że nasz organizm prawie zawsze odczuwa niedobór tlenu.

Przeciwdziałać temu możemy na różne sposoby – biegając, jeżdżąc na rowerze lub spacerując. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze mamy na to chęć i zdrowie, by podejmować się takich aktywności. Zimą o spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu może być bardzo ciężko… Dlatego najlepszym rozwiązaniem, w takiej sytuacji, jest skorzystanie z leczniczych mocy wody utlenionej.

Możemy wlać kilka kropel substancji do szklanki z wodą mineralną i starannie wymieszać. Miksturę pić należy na pusty żołądek, przed jedzeniem, lub 90-120 minut po jedzeniu. Pamiętaj jednak, by mieszać nadtlenek wodoru z wodą mineralną. Nie wykorzystuj do tych praktyk wody chlorowanej, ponieważ może się to odbić niekorzystnie na Twoim zdrowiu.

Chlorowana woda w połączeniu z H2O2 daje (w rezultacie reakcji chemicznej) zwykłą wodę i kwas solny. Ten drugi, co do zasady, nie jest niebezpieczny dla człowieka. Znajduje się m.in. w naszym żołądku. I, choć jego zbyt małe stężenie może prowadzić do zgagi i niestrawności, to z kolei za duża ilość jest przyczyną nadkwasoty.

Kurację wodą utlenioną można zacząć od 1 kropli na 2-3 łyżki wody. Taką dawkę powinno się przyjmować 3 razy dziennie. Każdego kolejnego dnia należy zwiększać dawkę o 1 kroplę, aż dojdziemy do 10. Potem, powinno się przerwać kurację na 2-3 dni i stosować dawkę 10 kropli raz na 3 dni.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepożądane efekty można przerwać zażywanie lub zmniejszyć dawkę.

Leczenie wodą utlenioną

Istnieje bardzo wiele prozdrowotnych zastosowań nadtlenku wodoru, a korzyści z nich płynące są ogromne. Woda utleniona może być stosowana do:

 • płukania jamy ustnej – 1 łyżeczka 3% roztworu na 50 ml wody ma działanie bakteriobójcze, odnawiające i odkażające,
 • mycia zębów – z dodatkiem sody oczyszczonej woda utleniona stworzy pastę o działaniu wybielającym i rozpuszczającą kamień,
 • leczenia chorób skóry (łuszczyca, egzema i inne) – do smarowania wysypek 1-2 razy dziennie,
 • kąpieli – oczyszcza organizm z toksyn, wypędza glisty, normuje stolec i eliminuje problemy skórne, łagodzi także bóle kręgosłupa, stawów i mięśni,
 • kompresów – 1-2 łyżeczki 3% roztworu nadtlenku wodoru na 50 ml wody wcierane w chore miejsca – okolice serca, stawy, przy chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym itp. – złagodzą objawy choroby,
 • walki z grzybicą stóp lub innych części ciała, a także brodawek i wykwitów. 3% roztworem należy smarować miejsca dotknięte problemami, aż dolegliwości ustąpią,
 • likwidacji zaskórników i zmarszczek oraz pomocy suchej skórze, dzięki dobroczynnemu działaniu nadtlenku wodoru.

Inne zastosowania

Pomijając pozytywny wpływ na zdrowie i wygląd naszego ciała, woda utleniona może być także z powodzeniem wykorzystywana w naszym gospodarstwie domowym. Nadtlenek wodoru pomoże nam w:

 • sprzątaniu kuchni – w rozpylaczu szybko czyści i dezynfekuje blaty oraz przyrządy kuchenne,
 • praniu – świetnie spełnia się w roli wybielacza,
 • nawilżaniu powietrza – razem z wodą pomogą przy chorobach takich jak: rozedma płuc, nowotwór płuc, bronchit, zapalenie płuc czy chroniczne obstrukcyjne choroby płuc,
 • opiece nad roślinami domowymi i ogrodowymi – z dodatkiem wody odżywi i odświeży rośliny,
 • walce z niechcianymi owadami – zmieszana z melasą lub cukrem, posłuży jako spray owadobójczy.

Woda utleniona do picia wymaga dodatkowego zażywania witaminy C – jej zapotrzebowanie spełni jeden ząbek czosnku dziennie. Efekty odczuwalne przez nasz organizm będą widoczne już po kilku dniach.

Nadtlenek wodoru idealnie sprawdza się w codziennym życiu. Kosztuje zdecydowanie mniej niż leki, a kuracja jest także o wiele bezpieczniejsza. Zanim lekarz kolejny raz przepisze Ci garść drogich leków, za które (być może) otrzyma dużą prowizję, wypróbuj tę oraz inne naturalne metody.

Dowiesz się o nich, podobnie jak o wielu innych machlojkach koncernów farmaceutycznych, z naszego raportu „Kiedy lek staje się śmiertelną trucizną”. Nie trać czasu, zdrowia i pieniędzy. Pobierz raport już teraz.

aaa

Nie czekaj dłużej, już teraz pobierz darmowy raport, który pomoże Ci uchronić się przed nieuczciwymi praktykami przemysłu farmaceutycznego:

Poniżej wpisz adres email, na który wyślemy Twój darmowy raport i dowiedz się:

 • Kto tak naprawdę przepisuje Ci leki (i dlaczego jest to przedstawiciel firmy farmaceutycznej, a nie… lekarz?)

 • Jakie 9 niebezpiecznych błędów popełniasz przyjmując leki i które z nich mogą okazać się tragiczne w skutkach?

 • Jakie intrygi knują politycy głównych partii, aby ukryć fakt, że lekarze niepotrzebnie faszerują Cię lekami?