Raport specjalny „kiedy lek staje się śmiertelnie niebezpieczną trucizną” – tylko dla użytkowników grup medycznych z Facebooka. Pobierz teraz zanim zniknie z sieci.

Bierzesz leki? Przemysł farmaceutyczny nie chce żebyś przeczytał ten raport.

Zastanawiało Cię kiedyś, czy naprawdę możesz ufać lekarzom?

Pamiętasz aferę „łowców skór”, która wstrząsnęła całą Polską? Minęło już 10 lat od jej ujawnienia. W drodze do szpitala ratownicy medyczni podawali pacjentom lek uśmiercający. Następnie sprzedawali informacje o zgonach zakładom pogrzebowym.

Jeżeli pracownicy pogotowia byli w stanie dopuszczać się tak przerażających i ohydnych czynów, to co może dziać się w zacisznych gabinetach za zamkniętymi drzwiami? Czy wiesz na jakich zasadach lekarze współpracują z przemysłem farmaceutycznym i dlaczego im się to opłaca? Czy wiesz co to oznacza dla Ciebie?

Miliardy zysków w zamian za… Twoje zdrowie

Na pewno nie raz słyszałeś, że podwyższony cholesterol jest główną przyczyną zawałów serca. W związku z tym lekarze skwapliwie przepisują leki zawierające statyny, które mają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Badania naukowe wykazały jednak, że obniżanie cholesterolu za pomocą leków czy znanych z reklam maseł nie zmniejsza śmiertelności z powodu chorób układu krążenia.

Zalecane preparaty nie tylko nie poprawią kondycji Twojego serca, ale.. mogą Cię zabić!

Statyny powodują tycie, zwiększają ryzyko cukrzycy i hamują produkcję koenzymu Q10, dzięki któremu Twoje serce pracuje. Niedobór tego koenzymu prowadzi do ostrej niewydolności serca, a w najgorszym wypadku do zawału i śmierci.

Dlaczego więc lekarze je przepisują?

Odpowiedź jest zaskakująco prosta: swój interes mają w tym firmy farmaceutyczne. Jak to możliwe? Brytyjska telewizja BBC dotarła do informacji, według których 9 z 10 największych koncernów farmaceutycznych wydaje więcej pieniędzy na marketing, niż na badania i rozwój. W końcu łatwiej jest wcisnąć komuś stary lek w nowym opakowaniu, niż opracować rzeczywiście przełomowy specyfik, który pomoże chorym.

Zobacz zestawienie zysków gigantów farmaceutycznych:

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia, aż 6% wydatków na służbę zdrowia przepada w wyniku korupcji i błędów medycznych. Daje to niebagatelna sumę 300 miliardów dolarów rocznie. Tak, chodzi o 300 miliardów dolarów! To jednak niejedyny problem. Powyższe dane dotyczą tylko legalnych wydatków. Ogromne sumy płyną szerokim strumieniem pod lekarskimi biurkami.

Pieniądze rządzą światem, więc nic dziwnego, że praktycznie na całym globie słyszy się o niesamowitych skandalach medycznych.

Wysłannicy koncernów farmaceutycznych krążą po szpitalach rozdając lekarzom prezenty i udzielając rabatów, w zamian za drobną przysługę. Wystarczy, że lekarz będzie przepisywał ich produkt a nie ten konkurencji. Więc jeśli myślisz, że specjalista zapisuje Ci „najlepszy środek dla Ciebie”, to możesz się grubo pomylić. Twoje zdrowie jest na drugim miejscu, na pierwszym zawsze będzie kasa…

Czy masz pewność, że lekarz stawia Twoje zdrowie na pierwszym miejscu? A może bardziej liczą się pieniądze?

Nie czekaj dłużej, już teraz pobierz darmowy raport, który pomoże Ci uchronić się przed nieuczciwymi praktykami przemysłu farmaceutycznego:

Poniżej wpisz adres email, na który wyślemy Twój darmowy raport i dowiedz się:

  • Kto tak naprawdę przepisuje Ci leki (i dlaczego jest to przedstawiciel firmy farmaceutycznej, a nie… lekarz?)

  • Jakie 9 niebezpiecznych błędów popełniasz przyjmując leki i które z nich mogą okazać się tragiczne w skutkach?

  • Jakie intrygi knują politycy głównych partii, aby ukryć fakt, że lekarze niepotrzebnie faszerują Cię lekami?