Prenumerata

ZDROWIE TWOJE I TWOICH BLISKICH
ZALEŻY OD TEGO, CO TERAZ ZROBISZ

Witaj,
nazywam się Tomasz Stern i jestem redaktorem naczelnym magazynu „Dr Medicus”. Kilka lat temu we wrześniowe popołudnie, na skutek błędu lekarskiego, usłyszałem diagnozę, która przewróciła moje życie do góry nogami. W szpitalu lekarz powiedział mi, że… mam raka jelita.

Dodał, że moje szanse na przeżycie – bodaj pół roku – są raczej marne. Nawet, jeśli pożyję jeszcze trochę, to gwiazdki raczej nie doczekam. Nim spadnie pierwszy śnieg, będzie już dawno po wszystkim.

To była makabryczna wiadomość. W jednej chwili całe moje życie legło w gruzach. Wszystko, co tak starannie budowałem i o co dbałem – rodzina, dom, ogródek, działka pod miastem, plany na przyszłość, praca, wakacje z żoną… wszystko, z czego tak się cieszyłem, nagle rozpłynęło się w nicości, ponieważ…

już wkrótce miało mnie tu nie być

Początkowo nie wiedziałem, co ze sobą zrobić. Jak zareagować na taką wiadomość? Spuścić ręce wzdłuż ciała i czekać na nieuniknione? A może walczyć o życie ze wszystkich sił, które mi jeszcze pozostały?

Oczywiście wybrałem to drugie. Uruchomiłem swoje znajomości – dzwoniłem, pisałem, prosiłem i przypominałem. Docierałem do osób o coraz większej wiedzy i doświadczeniu. Organizowałem spotkania, uczestniczyłem w konsyliach i licznych naradach. Cierpliwie gromadziłem wiedzę, uczyłem się, czytałem, obserwowałem i próbowałem zrozumieć istotę swojej choroby.

Los okazał się dla mnie łaskawy. Rzekomy specjalista, na którego ręce złożyłem całe swoje życie, nie miał pojęcia co mi jest. Strzelał na ślepo. W zaawansowanej postaci kandydozy dostrzegł nowotwór złośliwy. Wyprawił mnie na tamten świat, nie upewniając się nawet, czy ma do tego podstawy. Gdyby nie determinacja moja i bliskich mi osób, życie i zdrowie zniszczyłbym sobie walcząc z urojonym nowotworem!

To był prawdziwy przełom w moim dotychczasowym życiu – dosłownie wyrwałem się śmierci z uścisku, choć wyprawiano mnie już na tamten świat. Kiedy opuszczałem mury szpitala zrozumiałem coś jeszcze. Ludzi takich jak ja, są w tym kraju setki tysięcy. Tyle tylko, że większości z nich nie udaje się oszukać przeznaczenia.

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na skutek błędów lekarskich, co roku na świecie umiera blisko 150 tysięcy osób. Każdego dnia 410 rodzin musi pogodzić się ze stratą bliskiej im osoby.

Dotarło to do mnie właśnie w momencie, gdy wychodziłem ze szpitala. Nie mogłem uciec od tej myśli i do dziś jestem jej zakładnikiem. To właśnie ona pchnęła mnie do działania. Postanowiłem pomóc innym – dać im ochronę przed błędami i nieuczciwymi praktykami lekarzy, przed złodziejskim działaniem koncernów farmaceutycznych oraz nieuczciwością wobec zwykłego, szarego człowieka.

Wykorzystując swoje kontakty zebrałem zespół ekspertów i specjalistów, z którymi stworzyłem magazyn „Dr Medicus”. Pismo, w którym na bieżąco reagujemy na wszystkie patologiczne sytuacje. Doradzamy, ostrzegamy, demaskujemy i walczymy o prawdę. Dajemy rozwiązania, wskazówki i bezcenną wiedzę, dzięki której zwykły człowiek wreszcie przestaje być bezbronny wobec układów i układzików, którymi rządzi się – rzekomo publiczna i bezpłatna – służba zdrowia.

Codziennie moi współpracownicy przeszukują setki prac naukowych, rozmawiamy ze specjalistami, organizujemy prywatne debaty lekarskie, rozstrzygamy spory i prowokujemy dyskusje, wertujemy specjalistyczne strony i kosztujące horrendalne pieniądze naukowe pisma. To dzięki naszej ciężkiej pracy, możesz dowiedzieć się:

 • jak skutecznie bronić się przed lekarskimi błędami i o co pytać lekarza, by nie wyjść z gabinetu z pustymi rękoma;
 • jak wyczuć, że lekarz próbuje nas oszukać i co zrobić, by do tego nie dopuścić;
 • które naturalne metody są lepsze od leków i, w jaki sposób bezpiecznie z nich korzystać;
 • jak interpretować sygnały, które daje nam organizm – kiedy oznaczają one poważną chorobę i co zrobić, by ich nie przeoczyć;
 • jak zapobiegać ciężkim chorobom w sposób sprawdzony, pewny i skuteczny.

Czy wiesz, że poziom cholesterolu w Twoim organizmie da się zbić bez łykania choćby jednej tabletki? Albo, że pierwsze symptomy nowotworu jelita możesz rozpoznać na długo przed zaostrzeniem się objawów? Nietolerancja glutenu z kolei może objawiać się w sposób łudząco przypominający łuszczycę!

Tego nie dowiesz się w gabinecie lekarskim. I dobrze wiesz dlaczego. Większość lekarzy widzi w Tobie jedynie kolejny numerek na liście osób do przyjęcia. Nie mają czasu, siły i ochoty, by zgłębiać historię Twojej choroby. Jesteś dla nich tylko następnym trującym głowę pacjentem na długim, męczącym dyżurze. Mogą Ci, co najwyżej, wcisnąć lek na receptę – od którego zapewne dostaną prowizję – albo skierować na płatne zabiegi do specjalisty.

I właśnie dlatego postanowiłem stworzyć magazyn „Dr Medicus”. Pismo, które jest wydawane regularnie i, dzięki któremu, zawsze możesz być na bieżąco. Otrzymywać aktualne informacje, porady, zalecenia i ostrzeżenia. Do których dodawane są liczne raporty, wyniki badań, analizy i opinie specjalistów. Wszystko napisane prostym, jasnym językiem – bez zadęcia i udawania.

Na bieżąco odpowiadamy na listy naszych czytelników, słuchamy ich próśb i dostosowujemy treści magazynu do tego, co chcieliby w nim znaleźć. Tworzymy społeczność, która skupia się wokół troski o zdrowie i odpowiedzialności za bliskich. Jesteśmy grupą, która nie boi się powiedzieć „nie” lekarzom, postawić lobby farmaceutycznemu i nie dawać się oszukiwać.

I Ty możesz dziś stać się częścią tej grupy. Napisać do nas, zadać pytanie, poprosić o radę, korzystać z naszej wspólnej, zbieranej latami wiedzy. Jako redaktor naczelny zapraszam Cię, byś wziął udział w naszych działaniach.

Skoro jesteś na tej stronie, to może oznaczać tylko jedno: jesteś odpowiedzialnym, rozsądnym człowiekiem, wiesz ile znaczy zdrowie i rozumiesz, że należy o nie dbać jak o największy skarb. Pewnie masz rodzinę, na której bardzo Ci zależy – być może doczekałeś się również wnucząt. Te małe szkraby jeszcze nie wiedzą, na jakim świecie przyjdzie im żyć, ale Ty możesz im ułatwić wejście w dorosłość.

Twój rozsądek, wiedza i doświadczenie życiowe może im wiele dać. Ochronić przed modyfikowaną genetycznie żywnością, ślepym zaufaniem do niektórych leków i praktyk lekarskich, które na Zachodzie dawno odeszły do lamusa. Możesz pomóc im wszystkim – swoim wnukom, dzieciom i sobie. Dowiedzieć się jak:

 • chronić się przed poważnymi chorobami, które rozwijają się w ukryciu – bezbłędnie identyfikować ich pierwsze symptomy i zatrzymywać dalszy rozwój;
 • reagować szybko i skutecznie na trudne, złożone dolegliwości zdrowotne – zamiast czekać w kolejce dzień, dwa, miesiąc czy pół roku;
 • poznać naturalne sposoby dbania o zdrowie – drobne dodatki do jedzenia, które minimalizują ryzyko wystąpienia nowotworu nawet o 80%, przyprawy, witaminy i minerały, a nawet chwasty.

Masz o kogo się troszczyć i, z pewnością, chciałbyś móc robić to skutecznie. Jako osoba odpowiedzialna dobrze wiesz, że zdrowie jest w życiu najważniejsze. A teraz, wraz z magazynem „Dr Medicus”, zyskasz ogromną wiedzę i potężny oręż w walce o zdrowie własne i swoich najbliższych. Dowiesz się m.in.:

 • które potrawy i produkty żywnościowe są śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego zdrowia i czym można je skutecznie zastąpić;
 • kiedy problemy z zasypianiem mogą oznaczać rozwijającą się chorobę serca i jak jej przeciwdziałać;
 • w jaki sposób jedna wizyta u dentysty może pozbawić Cię normalnego słuchu i co możesz zrobić, by do tego nie dopuścić;
 • które niepozorne, lekceważone przez Ciebie objawy sygnalizują rozwój ciężkich chorób (w tym nowotworów) i jak im zapobiegać;
 • z jakich kosmetyków i środków czystości musisz natychmiast zrezygnować, jeśli nie chcesz wylądować w szpitalu;
 • czy faktycznie istnieje dobry i zły cholesterol oraz jak skutecznie zbijać jego poziom bez używania statyn;
 • w jakich sytuacjach zagraża Ci gościec i co możesz zrobić, by nie dopuścić do tragedii;
 • kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich może może nieświadomie paść ofiarą ludzkich pasożytów i co zrobić, jak najszybciej się ich pozbyć;
 • jak koszmarne mogą być skutki pozornie niegroźnej infekcji skórnej i dlaczego, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć znaków, które daje nam nasza skóra;
 • gdzie kończy się wspomaganie organizmu witaminami, a zaczyna przedawkowanie nimi i zagrożenie dla życia;
 • kiedy niegroźny ból w stopie może być zapowiedzią poważnych problemów, a nawet kalectwa;
 • jak skutecznie chronić stawy przed niewidzialnym zagrożeniem – kiedy nasza nieostrożność może doprowadzić do trwałych zwyrodnień;
 • których rzeczy nigdy nie odgrzewać w kuchence mikrofalowej oraz jak fatalne w skutkach mogą być konsekwencje zbyt częstego wystawiania organizmu na działanie fal mikrofalowych
 • która choroba budzi Cię w nocy i jaki organ przebadać w pierwszej kolejności, jeśli budzisz się koło 3, 4, 5 w nocy;
 • co zrobić, gdy lekarz popełni błąd i nie zamierza ponieść konsekwencji swoich czynów – jakie masz możliwości w tego typu konfrontacji.

To tylko niewielka część tematów opisywanych na łamach biuletynu Dr Medicus. Każdego dnia dziesiątki innych zagadnień trafiają na warsztat naszej grupy badawczej. Po dokładnym prześwietleniu uzyskują ocenę skuteczności – są rekomendowane lub odrzucane przez naszych ekspertów, a o efektach ich pracy Ty dowiadujesz się jako pierwszy. Dzięki czemu skutecznie chronisz się przed niebezpieczeństwem.

Jak otrzymać dostęp do tej wiedzy?

To bardzo proste. Wiedza, o której piszę, dostępna jest w ramach 12-miesięcznej prenumeraty dr Medicus. Prenumeracie towarzyszą dodatkowe, cykliczne raporty, artykuły specjalne, analizy, powiadomienia, a także – gdy sytuacja tego wymaga – ostrzeżenia specjalne i komentarze. Wszystko to po to, byś mógł skutecznie chronić zdrowie – Twoje i Twoich bliskich.

12-miesięczną prenumeratę (oraz wszystkie dodatkowe materiały, o których pisałem wyżej) możesz otrzymać za udział w klubie rabatowym za jedyne 259 zł 137 zł.

To jedynie 11,42 zł miesięcznie. 11,42 zł miesięcznie za wiedzę, która pomoże Ci skutecznie zadbać o zdrowie, zaoszczędzić dziesiątki złotych (unikniesz m.in. wydatków na nietrafione suplementy i „wspomagacze” zdrowia, dowiesz się, jakie pytania zadać lekarzowi, poznasz proste sposoby, które ułatwią Ci przejąć większą kontrolę nad Twoim zdrowiem), przestać się zamartwiać i odzyskać spokój.

Jak otrzymać prenumeratę za udział w klubie rabatowym?

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Zajmie Ci to mniej niż 2 minuty!

Otrzymaj roczną prenumeratę magazynu „Dr Medicus”
Chroń siebie i swoich bliskich natychmiast!

Wypełnij poniższy formularz i zapewnij sobie i swoim bliskim lepsze zdrowie.

Zaznacz to pole, jeśli chcesz zapłacić przy odbiorze. Jeśli nie zaznaczysz tego pola, zostaniesz w następnym kroku poproszony o dokonanie płatności.

Po przesłaniu zgłoszenia zadzwoni do Ciebie Twój osobisty konsultant, który omówi warunki prenumeraty i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Z poważaniem
Tomasz Stern
Redaktor Naczelny „Dr Medicus”