„Pij 2,5 litra wody dziennie” – zobacz jak wielkie koncerny doją od Ciebie minimum 1500 zł rocznie!

Woda butelkowa jest droga.

Woda – ile razy słyszałeś, że powinieneś pić jej 2-2,5 litra dziennie żeby nie odwodnić organizmu? Ile takich reklam widziałeś w telewizji czy internecie? Powiem Ci ile – tysiące. Dzięki tym reklamom i fałszywej propagandzie, koncerny produkujące wodę wyciągają z Twojej kieszeni ponad 1500 zł rocznie. Tak, powiedzmy sobie prawdę, przepłacamy za kupowanie wody butelkowanej. Nie liczy się ilość wody a jej jakość! Ważne czy jest źródlana czy mineralizowana i jak dużą masę ciała musisz nawodnić. Poniżej kilka przykładów tego, jak jesteśmy nabijani w butelkę i nieświadomie przepłacamy za wodę 240 razy, albo nawet więcej.

Spisek wielkich koncernów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie na swojej stronie Internetowej zapewnia, że woda lecąca z kranu jest smaczna, czysta i można ją pić bez dodatkowej obróbki. Wskazują na to badania, najnowocześniejsze technologie i zmodernizowane instalacje. Jaki czynnik zatem miałby wpływać na to, aby tej wody jednak nie spożywać?

1 litr wody z kranu kosztuje nas mniej niż jeden grosz, natomiast 1 litr w plastykowej butelce ponad złotówkę. W drugim przypadku wydajemy te pieniądze na butelkę, która jest tylko dodatkowym elementem zanieczyszczającym planetę. Kupując wodę butelkową wydajemy niepotrzebnie pieniądze, bo dostęp do bieżącej wody jest teraz praktycznie wszędzie. Czy wyobrażamy sobie płacić 240 razy więcej za inne produkty, albo za same opakowania? Np. w przypadku jogurtu czy kanapki? Powód takiego stanu rzeczy jest jeden…

Wielkie firmy muszą ratować spadający wzrost sprzedaży! Setki koncernów rozpoczęło swoją nagonkę na „złą” wodę z kranu i na promowanie swoich produktów hasłem „woda mineralna”. W rzeczywistości etykieta często wprowadza klienta w błąd i wody te wcale nie zawierają 1 grama minerałów na 1 litr i są zwykłymi wodami źródlanymi. Jeśli nie mamy do czynienia z wodami leczniczymi, tymi lepszego sortu – nie będziemy odczuwać dużej różnicy między wodą z kranu a z butelki.

Ile litrów wody pić dziennie?

Jak wygląda sytuacja z piciem 2.5 litra wody dziennie? Nawodnienie organizmu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie i naszą kondycję. Warto jednak pamiętać o tym, że organizm można nawadniać też zupami, jogurtami czy owocami.

Stąd też zapotrzebowanie na wodę jest kwestią całkowicie indywidualną – inne będzie w przypadku sportowca a inne w przypadku osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Dlatego powinieneś się tu kierować wyłącznie pragnieniem i zdrowym rozsądkiem. Zwłaszcza, że picie zwiększonych ilości wody może przyczynić się do lekkich zaburzeń zdolności nerek do filtrowania krwi, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Sprawdź dokładną zawartość minerałów jakie ma woda!

W 2016 roku Parlament Słowenii przyjął poprawkę do konstytucji, która za podstawowe prawo uznaje dostęp do wody pitnej. Woda tym samym stała się prawnie dobrem publicznym zarządzającym przez państwo, zamiast jak wcześniej – towarem rynkowym.

Dr Medicus zachęca zatem do picia wody z kranu i podchodzenia z dystansem do reklam niektórych produktów. Jeśli chcemy być pewni jakości wody możemy sprawdzić dokładną zawartość minerałów na stronach przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji, do których jesteśmy podłączeni. W innym przypadku możemy wciąż przepłacać 240 razy za coś co należy się nam wszystkim.

aaa

Nie czekaj dłużej, już teraz pobierz darmowy raport, który pomoże Ci uchronić się przed nieuczciwymi praktykami przemysłu farmaceutycznego:

Poniżej wpisz adres email, na który wyślemy Twój darmowy raport i dowiedz się:

  • Kto tak naprawdę przepisuje Ci leki (i dlaczego jest to przedstawiciel firmy farmaceutycznej, a nie… lekarz?)

  • Jakie 9 niebezpiecznych błędów popełniasz przyjmując leki i które z nich mogą okazać się tragiczne w skutkach?

  • Jakie intrygi knują politycy głównych partii, aby ukryć fakt, że lekarze niepotrzebnie faszerują Cię lekami?