Nie tylko urolog może złagodzić Twoje problemy z prostatą!

problemy z prostatą

Problemy z prostatą dotykają mężczyzn w różnym wieku. Już nawet 30-latkowie zauważają u siebie pierwsze objawy przerostu tego gruczołu1 – częste i bolesne oddawanie moczu, ucisk w okolicy krocza, podbrzusza i jąder oraz osłabione libido prowadzące w końcu do zaburzeń erekcji. Panowie często bagatelizują te symptomy i odwlekają wizytę u urologa. Tymczasem zastój moczu może być przyczyną nie tylko chorób układu moczowego, ale nawet prowadzić do powstania nowotworów.

Wielu lekarzy twierdzi, że problemy z prostatą są wynikiem złego odżywiania się, stresującego trybu życia i zanieczyszczeń środowiska. Zachęcają więc zdrowych mężczyzn do poddania się nieprzyjemnym badaniom. Jeśli potwierdzą one przerost prostaty, są początkiem serii skomplikowanych i niebezpiecznych zabiegów. Dlatego warto zatroszczyć się o gruczoł krokowy i uniknąć problemów w przyszłości.

O prostatę można dbać w bardzo łatwy sposób. Nic wprawdzie nie zastąpi rutynowej wizyty u specjalisty, ale również sami mężczyźni mogą sobie pomóc. Z pomocą przychodzą naturalne metody, które skutecznie łagodzą wszelkie problemy z prostatą. Warto je stosować nawet wtedy, gdy jeszcze nie wystąpił poważny przerost prostaty.

Co pomoże na problemy z prostatą?

Zaleca się picie dużej ilości naparów ziołowych – głównie z pokrzywy, żurawiny oraz wierzbownicy drobnokwiatowej i zielonej herbaty. Bardzo dobre wyniki przynoszą także regularne ćwiczenia fizyczne lub oddechowe, które ułatwiają wyleczenie schorzenia nawet w bardzo zaawansowanej fazie. Ich znajomość zaoszczędzi panom niepotrzebnego bólu i uchroni ich przed rozwojem wielu groźnych schorzeń. To tylko niektóre z naturalnych sposobów radzenia sobie z przerostem prostaty.

Aby poznac więcej metod dbania o męski gruczoł krokowy, sięgnij po najnowszy numer miesięcznika Dr Medicus

1D. Grasiecka, Prostata [w:] Leczenie naturalne, Kraków 2006, s. 34.