Lawenda na wzmocnienie układu nerwowego

Stres towarzyszy każdemu. Część osób odczuwa go sporadycznie, w sytuacjach, gdy muszą zmierzyć się z trudnym zadaniem czy presją czasu. Jeszcze inni czują chroniczny stres, z którym trudno jest sobie poradzić. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że długotrwały stres bardzo szybko odbija się na kondycji i samopoczuciu. Może prowadzić do autoagresji organizmu i zaostrzać objawy chorób. Wywołuje bezsenność, bóle głowy, problemy z trawieniem i wiele innych dolegliwości. Jak sobie z nim radzić? Z pomocą przychodzi lawenda.

Niebezpieczne farmaceutyki

Większość osób w sytuacjach, gdy dotyka ich stres i spowodowana nim bezsenność czy ból głowy, sięga po leki, które mogą wywołać szereg efektów ubocznych. Długotrwałe stosowanie takich środków niszczy wątrobę. Ale to nie jedyne niebezpieczeństwo związane z ich stosowaniem…

Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu bezpiecznie (i naturalnie) wzmocnisz układ nerwowy i złagodzisz skutki długotrwałego stresu. Korzystny wpływ na układ nerwowy mają m.in. takie zioła jak szałwia i rozmaryn, a także lawenda.

Lawenda na ukojenie nerwów

Już w starożytnym Rzymie lawenda była wykorzystywana w aromaterapii. Dodawano ją do relaksacyjnych kąpieli i stosowano do odświeżania powietrza. Ma bardzo długą historię w świecie medycyny i od lat stanowi naturalny lek na wiele dolegliwości. Obecnie lawenda to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych olejków eterycznych. Koniecznie ją wypróbuj, jeżeli często towarzyszą Ci niżej wymienione dolegliwości.

Bezsenność

Badaniami wykazały, że lawenda ma pozytywny wpływ na jakość snu. 2-3 razy w tygodniu postaraj się wygospodarować około 30 minut na odprężającą kąpiel z dodatkiem 15 kropli naturalnego olejku lawendowego.

Stres, niepokój i stany depresyjne

W dzisiejszych czasach, wiele osób korzysta z pomocy psychoterapii, nierzadko też popartej farmaceutykami. Jednak każda kolejna dawka leków na bezsenność i obniżenie stresu to ogromne ryzyko. Badania wykazały, że lawenda skutecznie radzi sobie z obniżeniem stresu i stanów lękowych. Warto także zadbać o obecność lawendy w domu. Rozproszenie jej we wszystkich pomieszczeniach może pomoże zwalczyć z depresją i bezsenność.

Lawenda na ból głowy

Jeżeli zdarzają Ci się nieprzyjemne bóle migrenowe, zamiast po kolejną tabletkę sięgnij po lawendę i zrób inhalację. Dodaj do wrzątku 5-10 kropli olejku lawendowego i przez 15 minut oddychaj nad parującą miksturą. Możesz również wdychać czysty olejek lawendowy. Dla każdego z nas zdrowie powinno być priorytetem, jednak nie zawsze da się znaleźć czas i możliwości, aby kompleksowo o nie zadbać. Wszechobecny stres nie ułatwia tego zadania, a wręcz nasila różne dolegliwości.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, ne trać czasu na szukanie wartościowych informacji w internecie – koniecznie zajrzyj do magazynu „Dr Medicus”! W jednym miejscu znajdziesz porady dotyczące tego, jak walczyć z popularnymi dolegliwościami oraz jak prawidłowo rozpoznawać schorzenia i zapobiegać im w naturalny, bezpieczny sposób. Poznasz szokującą prawdę na temat środowiska medycznego i koncernów farmaceutycznych. Nie pozwól się oszukiwać – tu chodzi o Twoje zdrowie i życie!