To był jeden z piękniejszych dni tegorocznej wiosny. W domu Bożeny trwały właśnie ostatnie przygotowania do weekendowego wyjazdu – wspólnie z mężem postanowili zabrać córkę do pobliskiego lunaparku. 7-letnia Maja była tak podekscytowana czekającą ją zabawą, że od kilku dni mówiła tylko o karuzelach, kolejkach górskich, trampolinach i huśtawkach.
Kilka minut przed wyjazdem stało się jednak coś bardzo dziwnego – nagle Maja zaczęła utykać na jedną nogę. Zaniepokojona Bożena postanowiła to sprawdzić. Dokładnie obejrzała stopy dziewczynki i szybko znalazła źródło dolegliwości – brunatną narośl, zlokalizowaną między palcami prawej stopy. Przerażona tym odkryciem, natychmiast zabrała córkę do znajomego pediatry. Nie wiedziała bowiem, z jakim schorzeniem musi się zmierzyć…
W przychodni wszystko się wyjaśniło – to kurzajka utrudniała Mai chodzenie. Wywołana przez wirus brodawczaka narośl wnikała tak głęboko w skórę, że spowodowała poważny stan zapalny. Ale Maja nie była jedynym dzieckiem, u którego lekarz stwierdził obecność kurzajek1. Podobne brodawki pojawiły się u niemal wszystkich jej rówieśników z przedszkola. Jak się bowiem okazało wirusem odpowiedzialnym za epidemię kurzajek bardzo łatwo było się zarazić – wystarczył jedynie krótki kontakt z zakażoną osobą.
Choć kurzajki to dość powszechna przypadłość, mało osób wie, jak sobie z nimi skutecznie poradzić. Na szczęście Bożena znalazła wszystkie niezbędne informacje o domowych sposobach na brodawki w ostatnim numerze miesięcznika Dr Medicus – nowego magazynu o tematyce zdrowotnej. Dzięki tym poradom udało jej się szybko usunąć przypadłość, która utrudniała jej córce życie.
Aby dowiedzieć się więcej, sięgnij po najnowszy numer magazynu Dr Medicus