Profilaktyka przed nowotworem – które rośliny ochronią Cię przed chorobą?

profilaktyka przed nowotworem

Nie od dziś wiadomo, że substancje zawarte w roślinach mogą skutecznie ochronić organizm przed przeziębieniem, niestrawnością czy zmianami skórnymi. To jednak nie wszystko! Zdaniem botaników ponad 300 gatunków rosnących w Polsce drzew i krzewów zawiera cenne garbniki o działaniu onkostatycznym, które są wykorzystane w profilaktyce nowotworów. Przygotowane z nich wywary stanowią doskonałe uzupełnienie chemio i radioterapii oraz pomagają zmniejszyć ryzyko nawrotu raka. Przekonaj się, które rośliny mają dobroczynne właściwości i poznaj ich działanie.

Profilaktyka przed nowotworem – które rośliny ochronią Cię przed chorobą?

1. Dąb

W korze i liściach dębu znajdują się garbniki antynowotworowe, które mogą być wykorzystywane w profilaktyce raka jelita grubego i prostaty. Odkryto także, że napar z kory dębu ma bardzo pozytywny wpływ na stan psychiczny, łagodzi objawy depresji i poprawia ich samopoczucie.

2. Morwa biała

Korzeń oraz owoce morwy białej są bogatym źródłem flawonoidów, czyli substancji antynowotworowych. Dodatkowo roślina ta usprawnia funkcjonowanie przewodu pokarmowego, działa przeciwzapalnie oraz jest bardzo skutecznym środkiem przeciwgorączkowym.

3. Brzoza

Sok z brzozy jest szczególnie polecany pacjentom po chemioterapii, ponieważ pomaga usunąć z organizmu wszystkie szkodliwe produkty przemiany materii. Zawiera także interferon – aktywny związek, który skutecznie blokuje rozwój komórek nowotworowych.

4. Granat

Sok z granatu nie tylko wzmacnia organizm i poprawia odporność. Dzięki zawartości polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy, jest on także niezwykle pomocny w leczeniu nowotworów prostaty. Zawarte w nim składniki usuwają z organizmu wolne rodniki, które wywołują w zdrowych komórkach mutacje nowotworowe.

5. Bukszpan

Zawiera alkaloidy steroidowe, oleje eteryczne oraz garbniki antynowotworowe. Są one wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu wczesnego stadium raka piersi. Skoncentrowany ekstrakt z bukszpanu zakłóca cykl komórkowy raka, dzięki czemu skutecznie hamuje rozwój schorzenia.

To tylko niektóre metody profilaktyki antyrakowej.

Żeby poznać dziesiątki innych sposobów na naturalną ochronę przed nowotworem i setkami innych chorób, zaprenumeruj nowy magazyn Dr Medicus