Domowe sposoby na potencję, których na pewno nie znasz

Niechętnie rozmawiamy o kwestiach intymnych – szczególnie, jeśli dotyczą one problemów w „tej” sferze. Choć odnosi się to zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, zdecydowanie trudniej przychodzi to panom. Przerost prostaty czy zaburzenia erekcji to krępujące zagadnienia, dlatego łatwiej je przemilczeć niż o nich mówić. Takie dolegliwości mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, zaburzać sprawność seksualną, powodować ból i dyskomfort (zarówno fizyczny, jak i psychiczny). Według statystyk ten problem dotyczy 1 na 5 mężczyzn. Jeśli i Ty się z nimi borykasz nie musisz się dłużej martwić – na szczęście istnieją domowe sposoby na potencję, które pozwolą go szybko rozwiązać.

Problemy z potencją – jak im zaradzić?

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn: sprzyjają im zarówno czynniki fizyczne, jak i psychiczne (m.in. życie w ciągłym stresie, urazy narządów płciowych czy choroby). Dobra wiadomość jest taka, że można się ich skutecznie pozbyć. Istnieje wiele metod, które pozwolą wzmonić męską witalność.

Mężczyźni, którzy chcą poprawić swoją sprawność seksualną, mogą sięgnąć po odpowiednie leki, ale warto pamiętać, że takie środki często wywołują skutki uboczne. Równie skuteczne (a przy okazji bezpieczniejsze) są domowe sposoby na potencję. Dlaczego warto z nich skorzystać? Są łatwe i tanie, a w dodatku można je stosować bez obaw o własne zdrowie.

Dieta na potencję

W przypadku problemów z potencją ważną rolę odgrywa dieta. Razem z pożywieniem do organizmu dostarczane są substancje odżywcze – witaminy i minerały – niezbędne dla męskiej witalności. Należą do nich m.in. cynk, selen i witaminy z grupy E, B i C. Co jeść, żeby poprawić potencję? Przede wszystkim warzywa i owoce takie jak:

– kiwi
– jabłka
– granat
– banany
– cytryny i grejfruty
– truskawki, maliny, borówki
– sałata
– pietruszka
– kolendra
– brokuły
– cebula
– czosnek
– szparagi

Dodatkowo w diecie panów powinny znaleźć się nasiona i orzechy (m.in. migdały, pestki dyni i sezamu, nerkowce i orzeszki piniowe). Mężczyźni mogą poprawić swoją witalność spożywając wołowinę, jajka i produkty bogate w kwasy Omega-3 (np. łososia, tuńczyka, oliwę czy awokado).

Zadbaj o aktywność i zmień nawyki

Najlepszym sposobem na poprawę potencji jest zmiana stylu życia. Warto pozbyć się złych nawyków (takich jak palenie papierosów czy picie alkoholu) i zmienić swoje przyzwyczajenia. Kolejnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na męską witalność, jest stres, który zabija pożądanie, wywołuje problemy z erekcją i utrudnia osiągnięcie zaspokojenia.

Ograniczenie stresu w połączeniu z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną skutecznie zniweluje problemy z potencją, sprawi, że będziemy lepiej się czuć i mieć więcej chęci do działania. Równie ważna jest redukcja wagi: nadprogramowe kilogramy nie tylko osłabiają męskie funkcje seksualne, ale i prowadzą do wielu groźnych chorób.

Domowe sposoby na potencję

Mówiąc o domowych sposobach na potencję nie można zapomnieć o ziołach, które są naturalnym „wspomagaczem” męskiej witalności. Żeby poprawić potencję warto sięgnąć po Żeń-szeń: wyciąg z korzenia tej rośliny likwiduje problemy z erekcją, podnosi libido i wzmaga pożądanie.

Kolejnym sprzymierzeńcem męskiej potencji jest korzeń Maca (nazywany też „peruwiańską viagrą”), który ma korzystny wpływ na płodność, libido i popęd seksualny.

Ziołowym „lekiem” na poprawę potencji jest też Epimedium: liście tej rośliny zawierają ikarynę (związek działający tak jak sildenafil – substancja aktywna Viagry). Epimedium eliminuje problemy z erekcją, zwiększa satysfakcję seksualną, a jego stosowanie nie powoduje skutków ubocznych (tak jak w przypadku niebieskiej pigułki).

Nie czekaj i zadbaj o swoje zdrowie intymne już teraz – zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, ograniczenie używek i stosowanie ziół wpłynie pozytywnie nie tylko na potencję, ale i na funkcjonowanie całego organizmu. Sprawdź, jak pomóc sobie naturalnymi metodami i dowiedz się, jak zapobiegać chorobom zanim będzie za późno!

Źródła:

naturalshilajit.com/7-natural-ways-to-increase-male-potency/
performanceinsiders.com/what-is-male-potency.html
reset.me/story/5-herbs-that-can-naturally-enhance-sexual-performance-and-desire/
healthline.com/health/male-sexual-performance
natural-fertility-info.com/top-5-herbs-for-the-male-reproductive-system.html