Bezdech obturacyjny – dlaczego śpiochom grozi udar i zawał?

bezdech obturacyjny

Chrapiesz? Bardzo możliwe, że cierpisz na bezdech obturacyjny! Sprawdź, jak temu zapobiec. 

Chodzi o powtarzające się w nocy krótkie zaburzenia lub przerwy w przepływie powietrza przez górne drogi oddechowe. Bezdech obturacyjny objawia się głównie głośnym chrapaniem, które często jest niesłusznie lekceważone. Osoby z bezdechem podczas snu przez kilka sekund duszą się. Dzieje się tak wielokrotnie w ciągu nocy. Co gorsza, często nie zdają sobie sprawy, że cierpią na bezdech senny, a ta (tylko z pozoru) niegroźna przypadłość może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Nieleczony bezdech senny może doprowadzić nawet do zawału serca albo udaru mózgu. Dzieje się tak, ponieważ bezdech senny jest związany z nadciśnieniem tętniczym, które przyczynia się do zawałów serca i udarów mózgu. Potwierdzają to badania zespołu naukowców z Johns Hopkins University w Bostonie opublikowane w The Journal of the American Medical Association1. Badania te potwierdza praktyka tysięcy lekarzy i pacjentów.

Teraz, dzięki nowej publikacji zespołu niezależnych dziennikarzy, którzy zbadali najnowsze doniesienia na temat bezdechu sennego możesz dowiedzieć się: – czy masz powody do niepokoju; – jak rozpoznać bezdech senny; – jak z nim walczyć; – jak uniknąć poważnych, potencjalnie śmiertelnych, symptomów powiązanych z bezdechem sennym. Do tej pory ta wiedza była bardzo trudno dostępna, jeśli nie niemożliwa do zdobycia.

Winne temu są wielkie koncerny farmaceutyczne. Dla nich skuteczna profilaktyka zawału i udaru to groźba utraty wielomiliardowych zysków. Leczenie jest w końcu o wiele droższe, niż zapobieganie chorobom, a pieniądze, które są przeznaczane na środki lecznicze trafiają do zarządów kilku wielkich międzynarodowych korporacji.

Na szczęście teraz ta wiedza została zebrana przez zespół dziennikarzy, których misją jest przekazywanie pacjentom najnowszych, najbardziej aktualnych i najważniejszych wyników badań. Stworzyli oni magazyn, który ze względu na to, że jego twórcy działają bez wsparcia wielkich sieci dystrybucyjnych, jest w tym momencie dostępny tylko w internecie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czy Twoje chrapanie to objaw, że cierpisz na bezdech obturacyjny, kliknij w ten link. Uzyskasz wtedy dostęp do najnowszego magazynu o zdrowiu i unikniesz poważnych komplikacji zdrowotnych, łącznie z zawałem i udarem, które mogą Ci grozić. Dlatego nie czekaj i kliknij w link już teraz.

1 F. Javier Nieto, MD, PhD; Terry B. Young, PhD; Bonnie K. Lind, MS; Eyal Shahar, MD, MPH; Jonathan M. Samet, MD, MS; Susan Redline, MD, MPH; Ralph B. D’Agostino, PhD; Anne B. Newman, MD, MPH; Michael D. Lebowitz, PhD; Thomas G. Pickering, MD; JAMA. 2000;283(14):1829-1836. doi:10.1001/jama.283.14.1829.