7 absurdalnych mitów o zdrowiu – sprawdź na co się nabierasz!

7 mitów o zdrowiu

Każdy chce wyglądać najlepiej jak potrafi, a dla większości ludzi największe znaczenia ma to, aby wyglądać młodziej. W gazetach, telewizji, mediach społecznościowych czy biznesie – wszędzie znajdziemy porady co zrobić, aby odjąć sobie lat. Większość z tych złotych rad to kompletna bzdura. Lepiej nie próbuj tego w domu i poznaj 7 mitów o zdrowiu!

1. Im droższy produkt tym lepsze jego działanie

Nie ma nic dziwnego w tym, że wiele kobiet wydaje dziesiątki czy setki złotych na produkty do pielęgnacji ciała obiecujące cuda. Każdy z nas marzy o tym, aby wyglądać kilka lat młodziej. Jednak cena produktu nie oznacza, że usunie on na zawsze nasze zmarszczki i wygładzi skórę po jednym zastosowaniu. Większość popularnych kosmetyków i firm zajmujących się pielęgnacją skóry zarabia głównie na ładnych opakowaniach – zwłaszcza tych szklanych z dodatkiem złotego koloru, reklamach ze starszymi aktorkami po operacjach plastycznych i wszechobecnym marketingu. Prawdziwa cena produktu, na którym nam zależy jest dużo, dużo niższa, dlatego w ogóle nie powinniśmy się nią sugerować. Czytajmy skład i zwracajmy uwagę na gwarancje. Jeśli producent jest w stanie zdobyć się na zapewnienie nam czegoś w ramach gwarancji, to jego produktu możemy być pewni.

2. Ćwicząc mięśnie twarzy możesz pozbyć się zmarszczek

Dobra wiadomość jest taka, że po odpowiednich ćwiczeniach masz szansę pozbyć się indyczej szyi. Jednak trenowanie lub masowanie zmarszczek twarzy nie sprawi, że skóra będzie gładka. Nic nie stanie się z dnia na dzień. Co więcej, takie praktyki mogą skutkować nawet pogłębieniem się zmarszczek.

3. Jeśli Twoja matka miała ładną skórę to znaczy, że Ty też taką będziesz mieć

Nie ma wątpliwości, że dziedziczenie odgrywa ważną rolę, w kwestii tego jak wyglądamy. Jeśli Twoja mama wygląda dobrze w swoim wieku jest szansa, że jej dorównasz. Lecz istnieje jeden warunek – musisz podążać jej śladami. Problemem jest tutaj wyłącznie styl życia. To, co jemy, jak jemy, czy uprawiamy sport, czy palimy papierosy czy pijemy alkohol ma fundamentalne znaczenie. Jeśli Twoja mama dbała o siebie pod tymi względami, to Ty także masz szansę mieć piękną skórę w jej wieku. Tyle tylko, że tak się nie da…

7. Najnowsze produkty są zawsze najlepsze

Tylko dlatego, że stworzono nowy produkt w linii kosmetycznej, nie oznacza, że będzie działał on lepiej od innych. Najlepszą drogą do znalezienia odpowiednich kosmetyków – nowych czy starych, ale działających – jest przeczytanie opinii o produkcie od osób, które zapłaciły za niego. Sprawdź różne blogi i czytaj zarówno dobre, jak i złe opinie o produkcie. Posiłkuj się także wiedzą z naszego portalu oraz magazynu „Dr Medicus”, to pozwoli Ci zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwami, jakie generuje stosowanie niektórych substancji. Wiedza jest zdecydowanie najważniejszym elementem dbania o własne zdrowie.

Które mity na temat dbania o urodę są niebezpieczne dla Twojego zdrowia? Gdzie szukać rzetelnych informacji o niekorzystnym działaniu produktów kosmetycznych? Jak uchronić siebie i swoich bliskich przed oszustwami producentów?

O tym wszystkim dowiesz się jako pierwszy w magazynie Dr Medicus

Nie pozwól, by o Twoim zdrowiu decydował przypadek
SPRAWDŹ JAK TEMU ZAPOBIEC JUŻ TERAZ!

aaa

Nie czekaj dłużej, już teraz pobierz darmowy raport, który pomoże Ci uchronić się przed nieuczciwymi praktykami przemysłu farmaceutycznego:

Poniżej wpisz adres email, na który wyślemy Twój darmowy raport i dowiedz się:

  • Kto tak naprawdę przepisuje Ci leki (i dlaczego jest to przedstawiciel firmy farmaceutycznej, a nie… lekarz?)

  • Jakie 9 niebezpiecznych błędów popełniasz przyjmując leki i które z nich mogą okazać się tragiczne w skutkach?

  • Jakie intrygi knują politycy głównych partii, aby ukryć fakt, że lekarze niepotrzebnie faszerują Cię lekami?