3 niebezpieczne diety, które spustoszą Twój organizm

niebezpieczne diety

Marzysz o zgrabnej sylwetce? Chcesz schudnąć i nie wiesz z jakiej diety skorzystać? Uważaj, bo niewłaściwy wybór może mieć tragiczne skutki dla Twojego organizmu. Źle dobrana dieta może zniszczyć Twoje nerki, wątrobę, a nawet mózg! Żeby uniknąć ryzyka poznaj popularne sposoby odchudzania, które już trafiły na listę kuracji potencjalnie szkodliwych dla Twojego zdrowia.

Te 3 niebezpieczne diety mogą trwale spustoszyć Twój organizm:

1) Tasiemcówka – to jedna z najniebezpieczniejszych i często lekkomyślnie wybieranych diet, polegająca na połknięciu tabletki z jajeczkiem tasiemca. Obiecuje ona szybkie i pewne odchudzanie, za sprawą jednej kapsułki! Taka tabletka zawiera w sobie pasożyta, którego zadaniem jest zjadanie naddatku konsumowanego przez nas pokarmu. Tasiemiec przyczepia się do naszego jelita i osiąg długość nawet do kilku metrów. Żeruje nie tylko na spożytym przez nas pokarmie, ale również na naszym organizmie. Co więcej, nigdy nie mamy pewności, jaki rodzaj pasożyta został nam sprzedany. Prowadzić to może do zagnieżdżenia się bąblownicy (odmiana tasiemca), która stopniowo będzie wyniszczała nasz organizm. Skrajne wycieńczenie, mdłości, omdlenia, bóle głowy czy biegunki, to tylko niektóre z objawów. Nawet po usunięciu tasiemca istniej ryzyko jego odrośnięcia, nie mówiąc o narażaniu bliskich osób na zainfekowanie. Stanowczo odradzamy tego typu eksperymenty, bo prędzej doprowadzą nas do szpitalnego łóżka, niż do ładnej figury.

2) Dieta Dukana – w 2000 roku zyskała światowy rozgłos, a w Polsce stała się popularna dopiero w 2008. Wiele kobiet dało się przekonać do kuracji opartej na 4 fazach:

I faza ataku – wyposażamy organizm w czyste proteiny,

II faza naprzemienna – proteiny wzbogacamy o warzywa,

III faza utrwalania – po osiągnięciu upragnionych rezultatów zaczynamy je utrwalać,

IV faza stabilizacji – kontrolujemy wagę i utrzymujemy ją nawet do końca życia.

Niestety fala popularności nie pomogła odeprzeć krytyki i powikłań, jakie zgłaszały osoby stosujące tę dietę. Okazało się bowiem, że dieta Dukana poważnie ogranicza spożywanie węglowodanów, przez co zaczynamy odczuwać niedobory energii. 

Dieta Dukana może prowadzić do:

  • osłabienia wątroby, a nawet do jej zapalenia,
  • niewydolności nerek,
  • zakwaszenia organizmu z powodu braku spożywania owoców,
  • ospałości,
  • braku koncentracji,
  • bólów mięśni oraz głowy.

Dieta Dukana nie tylko nadwyręża nasz organizm, ale nie zabezpiecza nas przed efektem jo-jo. Dlatego stanowczo odradzamy jej stosowanie.

3) Dieta baletnicy – jest oparta w dużej mierze na głodówkach i ograniczonej ilości przyjmowanego pokarmu. Przez pierwsze dwa dni nie jemy kompletnie nic i korzystamy tylko z płynów. Cała kuracja trwa 10 dni i można na niej schudnąć nawet 12 kg. Wiąże się to jednak z zaburzeniem równowagi organizmu. Zawroty głowy, przemęczenie, rozdrażnienie, brak koncentracji i ogólne wycieńczenie organizmu to tylko niektóre z objawów. Nasz metabolizm zostanie spowolniony, co może przełożyć się na późniejsze problemy z utratą wagi. Jest to istotne, w kontekście tego, że dieta baletnicy nie chroni nas przed efektem jo-jo. Dużo osób narzeka na katorżnicze głodówki i powrót do dawnej wagi po 2 lub 3 tygodniach od zakończenia kuracji. Dieta baletnicy wydaje się być kolejnym szybkim, ale szkodliwym sposobem, zrzucania zbędnych kilogramów.

Uważaj na te niebezpieczne diety!

Wybierz zdrową i naturalną dietę, z którą skutecznie zrzucisz 10 kg w miesiąc bez efektu jo-jo.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą prenumeraty magazynu „Dr Medicus”, dzięki któremu dowiesz się, które diety działają najlepiej i są najbezpieczniejsze dla zdrowia.